PDA

Zobacz pełną wersję : PO WGRANIU STRONY NA SERWER KŁOPOTY Z FTP



voodoos
17-09-2012, 10:42
Wita.
Mam następujący problem. Wgrywałem stronę na serwer przez ftp'a. Wgrywałem plik jpa. Przy instalacji wystapił bład z php (mam wersje 5.2.6) więc zosyawiłem wypakowane pliki, ręcznie skonfigurowałem plik config.php i strona zaczęła śmigać. Problem pojawił się w momencie gdy wchodze na serwer. NIe mogę zmienić praw, nadpisać plików, usunąć folder, zmienić CHMOD. NIC. Rozmawiałem z administratorem i u nich wszystko jest oki. Dzisiaj zauważyłem, że problemy dotyczą tylko wgranych plików joomla, wcześniejsze foldery są okej i mogę na nich pracować. CHMOD mam dla folderów 755 na plików 644.

Pomóżcie, bo już nie wiem co robić. Najgorsze jest, że to strona firmowa i szef by mnie wykończył jakby coś poszło nie tak.

Gall Anonim
17-09-2012, 18:06
Rozmawiałem z administratorem i u nich wszystko jest oki.
Guzik prawda - administrator stosuje dawny sposób zabezpieczenia serwera który jest czarta wart przy CMS'ach
Zostały rozdzielone prawa ftp i www
Cały problem'

voodoos
17-09-2012, 19:21
taką otrzymałem odpowiedź od admina: Tak, część katalogów i plików ma właściciela „apache”, prawdopodobnie to są te, które zostały utworzone za pomocą CMS i zmieniać i usuwać je może Pan tylko z poziomu CMS.

Gall Anonim
17-09-2012, 19:57
Odpowiedź administratora to jest dokładnie to co napisałem :up:
Rozwiązanie = komponent eXTplorer

(http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/file-management/2630?qh=YToxOntpOjA7czo5OiJleHRwbG9yZXIiO30%3D)

voodoos
18-09-2012, 09:22
Dzięki pomogło. Punkcik leci.