PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł do artykułów k2 Joomla 2.5:)



Misa
19-09-2012, 08:39
Witam
Wiem ze ten temat był już powielany, jednak wszystkie kwestie dotytczły joomli < 2.5.
Interesuje mnie taki moduł jak na stronie banzaj.pl by 1 artykuł nowo dodany był wraz ze zdjeciem a kolejne np 5 byly jako linki pod nim...podobno można to zrobić w news gk4 jednak nie moge dojsc do tego w jaki sposob...

Proszę o podpowiedź :)

Cyprian
19-09-2012, 18:06
W "Moduł News Show Pro GK4" idąc od góry - Basic settings - tam chyba wszystko jasne; Data source - ważny przełącznik - Show frontpage;
i najważniejsze teraz - Article layout - Amount of columns - ile ma być kolumn tych "większych newsów" - czyli w tym przypadku 1 oraz Amount of rows - też 1.
W Header - text limit - ilość znaków lub słów (tytułu) - przy tym newsie z miniaturką.
W Text - jak wyżej tylko że w opisie.
W Article Layout - można zmienić kolejność i dać Image jako 1, Header bądź Information - jako 2,3, Text jako 4.
W Links Layout będą te pozycje "jako linki" czyli Amount of pages - 1, Amount of links - 5, Text limit i Description limit - podobnie jak wyżej.
W Thumbnails - Create thumbnails - On, Thumbnail stretch - On i przykładowo 0% w Default image crop.

To tylko lekkie sugestie, ale sam trochę czasu rozgryzałem ten dodatek i jest świetny, warto poświęcić mu czas.

Misa
20-09-2012, 07:57
Wszystko pięknie ładnie tylko linki mi znikaja? Tzn pojawiają się w czasie ładowania strony a po chwili znikają....Gdzie może tkwić problem??

Misa
20-09-2012, 08:35
Ps...wiem w czym jest problem...jak nacisnę położenie linków w pozycji bottom to się nie wyświetlają, jednak jak zmienię opcję w prawo czy w lewo to linki są...czy ktoś miał taki problem :(?