PDA

Zobacz pełną wersję : Użytkownicy i ich obecność.



Jochn
19-09-2012, 14:10
Witam,
może i jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem, ale forum przeglądam od czasu do czasu. Mam takie pytanie odnośnie użytkowników, bo szef zażyczył sobie, że chciałby raport miesięczny kto i kiedy się logował na stronę. Generalnie użytkownicy będą w danych grupach, a samych użytkowników może być dość spora ilość. Czy jest możliwość wygenerowania takiego raportu? Albo jakiegoś pluginu (czy czegokolwiek), który będzie mógł mi to umożliwić? Ew. czy jest jakikolwiek pliczek, który zapisuje takie informacje.

Jochn
19-09-2012, 14:57
NIe widzę, gdzie jest edytuj :P W każdym bądź razie pracuje na Joomli! 2.5.6
I jeszcze jedno pytanie, bo sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, już tłumaczę:
- Muszę stworzyć 9 grup użytkowników, w z czego w każdej grupie jest po paredziesiąt użytkowników
- Strona startowa powinna być logowaniem się użytkowników (najłatwiej chyba to osiągnąć robiąc stronę offline i przydzielić grupom możliwość logowania się na stronę offline)
- Dla poszczególnych grup powinny być różne menu (bez wglądu do menu innych grup).
Myślałem, że da się to osiągnąć robiąc dane grupy, ale w menu mam tylko 4 możliwości (public, registered, special i Customer coś tam), dałoby radę dodać tutaj grupy które dane menu mogą otworzyć? Czy jednak będę zmuszony zrobić 9 stron?

tomaszek83
19-09-2012, 15:15
Nie musisz robić 9 stron. Robisz 9 grup i 9 poziomów dostępów i do każdego z poziomów dostępu przypisujesz jedną grupę. Każde menu ma inny poziom dostępu. Co do pierwszego problemu to szukałeś na JED? Pewnie coś znajdziesz w dziale "bezpieczeństwo".

Jochn
19-09-2012, 15:29
Dobra jest :P Znalazłem, tylko znów problem tkwi w tym, że jak się loguję dowolnym loginem z grupy A to jak ustawię menu na dostęp dla grupy A to tego menu już nie widać.

Edit.
Ok, nie zaznaczyłem grupy... Mój błąd... czyli w sumie jestem w domu, tylko jakby jeszcze ktoś miał namiary na jakiegoś plugina który rejestruje logowania się na stronę, byłoby cudownie.

Jochn
20-09-2012, 11:04
Witam,
może i jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem, ale forum przeglądam od czasu do czasu. Mam takie pytanie odnośnie użytkowników, bo szef zażyczył sobie, że chciałby raport miesięczny kto i kiedy się logował na stronę. Generalnie użytkownicy będą w danych grupach, a samych użytkowników może być dość spora ilość. Czy jest możliwość wygenerowania takiego raportu? Albo jakiegoś pluginu (czy czegokolwiek), który będzie mógł mi to umożliwić? Ew. czy jest jakikolwiek pliczek, który zapisuje takie informacje.

Edit.
heh, nie wiem jak to jest z tym forum :P Raz mogę swojego posta edytować, raz nie :P
Znalazłem plugina którego na chwilę obecną mogę polecić!
j4age,

http://www.ecomize.com/j4age-downloads.html

Instalujecie Component + później plugin i wszystko ładnie działa :)
Polecam, pozdrawiam i dziękuję za pomoc!