PDA

Zobacz pełną wersję : Pokazywanie błędów na stronie po aktualizacji PHP z 5.2 do 5.4



kamil_w
19-09-2012, 14:13
Stworzyłem kilka stron w Joomli 2.5.x na JAMPie. Po przeniesieni ich na serwer za pomocą rozszerzenia Akeeba BackUP stronki działały, jednak były problemy z niektórymi rozszerzeniami, bo wymagały one do działania nowszej wersji PHP niż ta, która była na serwerze (5.2.x). Z tego względu ustawiłem w panelu administracyjnym usługodawcy hostingowego, by moje strony korzystały z PHP w wersji 5.4.

Po tej operacji na stronach zaczęły pokazywać się komunikaty błędów.

Przykład:


Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/aa48868/public_html/xxx.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/aa48868/public_html/xxx.pl/plugins/system/rokextender/rokextender.php on line 32

Podczas próby przeniesienia strony z JAMPa na serwer z PHP 5.4 za pomocą w/w rozszerzenia wyskakuje następująca informacja:


UWAGA!!!

Używasz serwera z PHP 5.3, przetwarzający błędy przeglądarki i raportujący ostrzeżenia Strict Standards. Ta kombinacja nie pozwala Joomla! i jego rozszerzeniom działać właściwie. Prawdopodobnie używasz WAMPServer, XAMPP lub podobnego środowiska wydanego po styczniu 2011 roku. Dostępne są następujące opcje:


Edytuj plik php.ini i zmień następujące linie:
error_reporting=E_ERROR
display_errors=0

i ponownie uruchom serwer. Należy pamiętać, że niektóre rozszerzenia Joomla! nadal nie będą działały.


Zainstaluj Zend Server CE z PHP 5.2, XAMPP 1.6.4 lub inne środowiska serwera z PHP 5.2 (zalecane)

Jeśli zdecydujesz się zignorować to ostrzeżenie i kontynuować, to na własną rękę. Nie proś o pomoc. Nie wszystkie problemy po przywróceniu, które doświadczysz są błędem Akeeba Backup's i nich zostałeś ostrzeżony.

Niestety dostępu do pliku php.ini nie mam.


Dane JAMPa:

JAMP ver. 1.0.1
Apache ver. 2.2.17
MySQL ver. 5.1.41
PHP ver. 5.3.5


Dane serwera:

az.pl
Apache ver. 2.2.22
MySQL ver. 5.1.57
PHP ver. 5.4.3



Macie pomysł jak mam przenieść te stronki tak, by działały poprawnie (tj. nie pokazywały tych błędów)?

zwiastun
19-09-2012, 15:34
Dostęp ma administrator serwera. Poproś o dokonanie zmian. Aktualne ustawienia nie powinny mieć miejsca na serwerze produkcyjnym.