PDA

Zobacz pełną wersję : Podpięcie strony PHP do Joomla



_padalec
21-09-2012, 14:59
Witam,

Mam pytanie czy istnieje mozliwość wykorzystanie Joomli tylko do zarządzania użytkownikami i ich autoryzacją, a reszta to isniejąca juz stworzona przeze mnie strona w php?

Mam nadzieje że sens mojego pytania jest zrozumiały....
Mam już napisaną stronę w php. Muszę dorobic moduł zarządzania uzytkownikami - chciałbym wykorzystac Joome a jednocześnie wykorzystać kilka innych modułów.
Pytam czy jest jakiś "prosty" sposób na "podpięcie swojej strony do Joomli, nie pisząc od postaw komponentu mającego funkcjonalność strony juz napisanej.

Pozdrawiam.
Marek

Virus1902
21-09-2012, 19:01
A nie lepiej jest Ci napisać po prostu komponent ?
Skoro masz już napisaną stronę w php możesz ją łatwo przerobić. Wtedy będziesz miał dostęp do funkcji joomli do zarządzania użytkownikami itp.

_padalec
21-09-2012, 20:01
Dzięki za odp.
Ale czy mogę żywcem przenieść pliki php do Joomli?

Nie mówie ze nie szukałem... ale nie chodzi mi o "zagnieżdzanie" kodu php - znalazłem - czytałem - są takie komponenty... ale nie chce wklejać kodu tylko podpiąć wpełni funkcjonalną strone php (z baz mysql) do Joomli...

Marek

Virus1902
21-09-2012, 20:43
Możesz zawsze pod pozycję w menu podpiąć adres URL, albo jak chcesz zachować całą stronę w joomli to masz taką pozycję menu jak Wrapper (Wpinacz w wersji PL) wtedy otworzy Ci w ramce.