PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 2.5.7 - co chwile się wykrzacza



shino512
22-09-2012, 08:21
Po wgraniu na serwer nazwa.pl z moją Joomla ciągle się coś dzieje. Najpierw nie działał moduł Sot article slideshow, który działał bez problemów na localhoscie. W kodzie źródłowym był niby kod tego modułu, ale nic nie było widać. Szukałam troche na necie, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. Dzwoniłam do nazwa.pl u nich niby wszystko jest dobrze. Zaproponowali wgrać na nowo Joomla! i poskutkowało. Moduł zadziałał.
Robiąc kolejne etapy okazało się (na nowo wgranej Joomla!), że nie działają linki na prawo od contentu. Wchodząc w link w menu górnym, a później w link w panelu prawym wszystko jest OK, ale wchodząc odrazu ze strony głównej jest problem. Dodam, że chcę zrobić, aby pierwsza strona była troche inna więc mam dwa szablony. jeden nazywa się first, a drugi legnickie25. Na dodatek otwierając kod źródłowy w szablonie legnickie25 otwiera sie link do css'a first. Mimo, że wpisany jest adres do legnickie25.
Żeby sprawdzić dla pewności wgrałam kolejną Joomla, okazało się, że linki tam działają, ale nie moge dodać wyszukiwarki. Ja juz sama nie wiem co mam z tym zrobić..:( Gdzie jest błąd? Bardzo proszę o pomoc (Szukałam na google niestety albo złe słowa kluczowe wpisywałam, albo moj problem jest jakiś inny ;])
jakubek.nazwa.pl/test_reklama

Karol99
22-09-2012, 11:10
Jeżeli styl dla tekstu i tytułu ustawi się na font-size: 0;, a na dodatek na białym tle doda color: #FFFFFF; - to można mieć pewność, że człowiek tego tekstu na ekranie nie będzie widział...

Arkusz style.css, wiersz 166, .main_content .item-page h1, .main_content .item-page p

Zaprzyjaźnij się z firebugiem (https://addons.mozilla.org/pl-PL/firefox/addon/firebug/).

shino512
22-09-2012, 11:55
To nie jest problem. W sumie zrobiłam to celowo i zapomniałam zakomentować. W tej chwili usunęłam to z CSS. Niestety dalej jak wejdziesz na link w panelu bocznym bezpośrednio ze strony głównej to jest jak by dalej "strona główna". Nie wiem jak to wytłumaczyć.
Dla porównania trzeba wejść w jakiś link w górnym menu, np. jakubek.nazwa.pl/test_reklama/ >>> Video >>> ######CEWD@#
Widać, że najpierw otwiera się artykuł Lorem 02a , a potem po wejsciu na link w panelu bocznym pokazuje się nam artykuł ######CEWD@#

Jak wejdzie się od razu ze strony głównej jakubek.nazwa.pl/test_reklama/ >>> ######CEWD@#
To widać to samo co na stronie głównej czyli pośrodku reklama C i nic więcej.
No i wchodząc od razu klikając na link po prawej ze strony głównej pobiera nam CSS z szablonu, który powinien być tylko na home

EDIT: I jak wyjaśnić fakt, że co joomla to co innego się sypie?

Karol99
22-09-2012, 13:09
To nie jest problem. W sumie zrobiłam to celowo i zapomniałam zakomentować. W tej chwili usunęłam to z CSS.

Zmian nie dokonałaś - przynajmniej ja ich nie widzę (dotyczy szablonu first). Jeśli nawet nie to jest problemem, to taki wpis problem potęguje: dwie strony na pozór wyglądają tak samo ("pośrodku reklama C i nic więcej"), Ty uznajesz, że to ta sama strona - a tak nie jest.

Działa to tak:
- kiedy jesteś w pozycji home wyświetla się szablon first, kliknięcie w ######CEWD@# wyświetla ten artykuł w szablonie first (a tytułu i treści nie widać)
- kiedy najpierw klikasz w video strona przełącza się na szablon legnickie25, kolejne kliknięcie w ######CEWD@# wyświetla też ten artykuł, ale w szablonie legnickie25 (tytuł i treść widoczne).


jak wyjaśnić fakt, że co joomla to co innego się sypie?

Joomla za każdym razem zachowuje się tak samo: tak jak skonfiguruje ją użytkownik (z poprawką na różne ustawienia serwerów). Wśród różnych sytuacji opisywanych na forum nie przypominam sobie takiej, gdzie można byłoby uznać, że to "joomla się sypie". Twój przypadek na pewno takim nie jest.

Proponowałbym naukę zacząć od mniej skomplikowanych układów - kilka różnych menu i różne szablony to na początek zbyt duża komplikacja. Zerknij też tu (http://wiki.joomla.pl/index.php/Tworzenie_podmenu) - poziomy menu mogą być wyświetlane w różnych miejscach szablonu, a wtedy dużo łatwiej opanować sytuację z przypisaniem szablonów.

shino512
22-09-2012, 14:05
Mam ustawione, żeby dane moduły (z reklamą) wyświetlały mi się TYLKO w menu HOME. A wchodząc z głównej i tak widać tą reklamę na podstronach.
Usunięte mam w szablonie First
<jdoc:include type="component" />, bo inaczej na stronie głównej pod modułem reklam i JV News znajdą się też artykuły na startowej, a nie chcę mieć tego na Home. Dlatego mam dwa szablony. Tylko teraz jak to zrobić, żeby mi do tych artykułów na podstronach nie pobierał mi szablonu First ? bo przez to widać JV News i reklamę na podstronach wchodząc z głównego, a nie ma artykułów. Szablon mam ustawiony tylko na Home i domyślny szablon mam legnickie 25. Chyba, że można wyłączyć content na głównej, ale ja nic o tym nie wiem
I dlaczego w drugiej joomla problem był z wyszukiwarką?

Karol99
22-09-2012, 14:22
Mam ustawione, żeby dane moduły (z reklamą) wyświetlały mi się TYLKO w menu HOME. A wchodząc z głównej i tak widać tą reklamę na podstronach.

Bo to co nazywasz podstroną pochodzi z innego menu, a j! "pamięta" skąd tam użytkownik wszedł. Prawdziwa podstrona jest z tego samego menu. Podpowiadałem lekturę z wiki...


Chyba, że można wyłączyć content na głównej, ale ja nic o tym nie wiem

Można. Nie dalej niż tydzień temu był np. taki wątek (http://forum.joomla.pl/showthread.php?66100-Strona-tylko-z-modu%C5%82ami) na naszym forum. Nie jedyny zresztą.


I dlaczego w drugiej joomla problem był z wyszukiwarką?

Szklana kula mi się zepsuła ;)

Powodów może być wiele, od uszkodzenia któregoś pliku przy wgrywaniu na serwer poczynając.

shino512
22-09-2012, 15:15
No a co mogę zrobić, żeby wchodząc ze strony głównej na link z innego menu lub wchodząc na jakiś moduł (np. jak w przypadku plotki) "nie pamiętał" skąd przyszedł? Bo niestety inaczej wyświetla mi na "podstronach" JV News(ma się znajdować tylko na stronie głównej)

EDIT: tzn na niektórych działa na niektórych nie, wchodząc na !!!!!!!!! czy aaaaaaa dalej jest JV News