PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nazwą użytkownika



parsi
22-09-2012, 13:38
Jak zmienic nazwe pola "nazwa użytkownika" w panelu rejestracji i pozniej w panelu logowania? Kombinowałem z utworzeniem nowego pola i wyłączeniem "username" ale wtedy po rejestracji system do nazwy uzytkownika pobierał e-mail. w konfiguracji z pozycji admina nie da sie edytowac nazwy. prosze o pomoc

Karol99
22-09-2012, 14:05
language\pl-PL\pl-PL.ini, szukaj "username" (to dla witryny, oddzielnie dla zaplecza w administrator\...).

Uwaga: pliki są nadpisywane przy aktualizacji i wprowadzone zmiany są tracone. W J! 2.5 istnieje możliwość zapisywania własnych definicji w pliku znajdującym się w katalogu overrides.

parsi
22-09-2012, 18:55
Dzięki Karol, ale to co napisałes tyczy sie standardowego logowania, a ja zadałem pytanie w dziale Community builder i też tego dotyczy :) nie wiem gdzie znaleźc plik edycji pól do CB...

Karol99
22-09-2012, 20:23
Fakt - nie zauważyłem, sorry :(

A sprawdzałeś w takim razie pliki językowe CB? Z opisu na wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder/Konfiguracja#Karta_Rejestarcja) wynika, że realna nazwa użytkownika jest pod zmienną NAME, a login pod USERNAME. Powinno dać się bez kłopotu zlokalizować.

parsi
29-09-2012, 18:59
Dzięki za pomoc, już jest ok :)

Talyn
09-11-2012, 01:09
A czy "Nazwa wyświetlania" musi być wypełniana przy rejestracji? Sklep to nie portal, powinna być możliwość wyłączenia tego.