PDA

Zobacz pełną wersję : zniknął pasek nawigacyjny (start, witryna menu..itp) proszę o pomoc



ralfox
10-01-2007, 18:31
Witam, mam taki problem, założyłem najprawdopodobniej źle jedno menu. Nazwałem go "xxxx" ale w cudzysłowiu, gdy zatwierdziłem autoamatycznie dołożyło się 2 kolejne menu wyglądające tak //////////////// i zniknał mi pasek administracyjny z pozycjami start witryna itp. Wersja joomli to 1.0.11 Proszę o radę czy można podmienić jakiś plik, by się to naprawiło?, lub innym sposobem, a nawiasem mówiąc tych //////// też nie da się usunąć. Plissss, dopiero raczkuję w joomli....pomóżcie

stone
10-01-2007, 21:18
Musisz wejść do bazy danych i tam zmienić nazwę tego menu i powinno być dobrze

ralfox
10-01-2007, 21:32
ale jak wejść do bazy danych i jak to zrobić..... jestem laikiem :-)

Stone - poradź.....

magdaa
10-01-2007, 21:43
przez PhpMyAdmin > odszukaj tabelę jos_modules > kliknij przeglądaj i wyedytuj dany moduł menu zmieniając jego nazwę

ralfox
10-01-2007, 21:49
gdzie jest taki moduł w joomli ?

magdaa
10-01-2007, 21:51
do phpMyAdmin wchodzisz na serwerze np przez CPanel - w joomli domyślnie nie ma dostepu do przeglądania i edycji bazy danych

ralfox
10-01-2007, 22:00
a można usunąć jakiś katalog, - by wywalić wszystkie menu ? szybciej będzie jak zrobię nowe :-)

magdaa
10-01-2007, 22:11
cierpliwości już robię ci screeny

magdaa
10-01-2007, 22:21
http://img409.imageshack.us/img409/7590/1ey1.png

1. logujesz się na serwer (nie do panelu admina joomli), następnie odnajdujesz phpMyAdmin (jak wyżej)
2. po wejściu do phpMyAdmin - odnajdujesz bazę danych, która obsługuje Twoją Jooomlę,
3. bo wybraniu bazy po lewej stronie okna szukasz tabeli jos_modules - klikasz w nią, po kliknięciu na górze okna wybierasz przeglądaj (browse),
4. w nowym oknie masz wszystkie moduły, odszukujesz odpowiadający za Twoje wadliwe menu i edytujesz go klikając na ołówek, w nowyk oknie nadajesz nową nazwę dla modułu menu

robisz to na własną odpowiedzialność! jeśli coś źle podałam, to proszę mnie poprawić ... mam sporą gorączkę ...więc różnie może być ;)


http://img371.imageshack.us/img371/2748/3qi3.png

ralfox
10-01-2007, 22:45
Śliczne dzięki - nauczyłem się dzięki Tobie świetnej rzeczy, ale nie pomogło :-( Menu usunęło, a pasek narzędzi się nadal nie pojawia. poradź mi czy można zainstalować jeszcze raz joomlę ale by zostały mi wprowadzone dane ? Wiem, że masz gorączkę, dlatego nie chcę nadużywać, ale jeśli mogła byś napisać, w jakich katalogach mieszczą się sekcje, kategorie, i artykuły no i czy można je ponownie skopiować do joomli po przeinstalowaniu (tzn, chcę usunąć całą i zainstalować ponownie), a może jest inny sposób z jakimiś samymi katalogami ?

magdaa
10-01-2007, 22:55
a i widzisz ... Joomla to system bazodanowy, każda Twoja operacja odnotowuje się w bazie danych i to ta baza danych odpowiada za wszystko co na Twojej stronie ... więc to podstawa ... ale jeśli są tutaj tacy co potrafią dokonać tego o co prosisz bez wykorzystania obecnej bazy (chodzi o zachowane tego wszystkiego co zrobiłeś do tej pory) to niech napiszą co i jak ... ja wszystkiego nie wiem, a wręcz przeciwnie ...wiem bardzo mało :)

stone
10-01-2007, 23:27
To co podała Magda, bardzo dobrze zresztą :), nie do końca rozwiązuje problem gdyż feralana nazwa menu prawdopodobnie nadal pozostaje gdzieś w bazie danych, sprawdź tablę jos_menu czy tam gdzieś nie występuje