PDA

Zobacz pełną wersję : Button "Browse" (image) zalezy od SWF?



mgraphic
25-09-2012, 02:46
Pracuje nad strona, na ktorej zamieszczane sa przepisy za pomoca yoo-recipe. Na samym koncu przepisu mozna dodac zdjecie, uzywajac buttona "Browse". Mialam juz wczesniej problem z tym buttonem, wiec instalujac kolejne moduly sprawdzam w innych przegladarkach czy button dziala.
Bez zarzutu dziala w Safari, IE i Chrome na PC, natomiast funkcja dodania zdjecia jest niedostepna w FireFox (PC) i w Safari na iPadzie.
Czy jest jakis sposob, aby funkcja "Browse" byla dostepna z kazdej przegladarki, rowniez z tych na urzadzeniach mobilnych? :zmieszany:

souacz
25-09-2012, 03:55
Widzę na stronie demo, że faktycznie przycisk dodawania zdjęcia jest w .swf.
W Firefox na PC co prawda działa ale na Apple nie da rady....
dziwne rozwiązanie....
A nie da się przełączyć flash uploadera na normalny w ustawieniach?

Tu masz wątek z ich forum:

The reason why there is a difference between frontend and backend is:
- backend upload is based on Joomla native upload system
- frontend upload is based on SwfUpload. Since v2 of Swfupload, images can be automatically resized on server side. This feature has been asked by users who were tired of preparing their recipe pictures and we integrated this Swfupload functionality.

If you wish to prevent YooRecipe from renaming pictures on the fly, you should get a look at Swfupload documentation and modify the files located under /media/com_yoorecipe/js folder

If you wish to get the same results between frontend and backend upload, you should get rid of Swfupload and replace the upload function by Joomla native upload.

Note: Joomla upload does not enable you to upload content in a fixed folder. All users can browse the image repository.

mgraphic
25-09-2012, 13:57
Wielkie dzieki Souacz! :)
nie znalazlam zadnych sugerowanych przez Ciebie ustawien. Rzeczywiscie dziwne rozwiazanie troche, szczegolnie, ze caly komponent jest bardzo fajny.
Jeszcze raz dzieki!

souacz
25-09-2012, 15:06
Tego nie ma w ustawieniach, jak wynika z przytoczonego przeze mnie forum. Trzeba zmienić pewno coś w plikach komponentu

mgraphic
26-09-2012, 15:50
Mam kolejna kwestie, nieoczekiwana.
W trakcie pracy nad strona dodalam NGMenu (rozwijane menu) i odrazu button do dodawania zdjec zniknal. :hmm:
Co zrobic, aby obydwa komponenty/moduly dzialaly prawidlo? :zmieszany:

souacz
26-09-2012, 16:04
Może po prostu podmienić upload w komponencie na natywny J!?
Tak, jak pisali na tym forum komponentu.
Załatwi Ci to teraźniejszy problem i wcześniejszy z Apple.
A jeśli masz z tym problemy to poszperaj na ich forum, ew. support, przecież ten komponent jest płatny więc support zapewniają.

mgraphic
26-09-2012, 16:38
Dzieki za szybka odpowiedz.
A co z Mootools? jak kiedys mialam podobny problem ktos mi polecil aktywowanie Mootools (o ile dobrze pamietam) i interesujace mnie funkcje dzialaly bez zarzutu.
W najnowszej Joomla nie znalazlam Mootools, moze jest cos w zamian?

souacz
26-09-2012, 17:05
A NGMenu z czego korzysta, nie czasem z MooTools? Bo problemem może być własnie to, że moduł i komponent ładują naraz te bibliotekę i się zakłócają.

mgraphic
26-09-2012, 19:04
z opisu wynika, ze HTML, tu znajdziesz (http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/menu-editors/19207?qh=YToxOntpOjA7czo2OiJuZ21lbnUiO30%3D) dokladniejszy opis.
A tak apropos Mootools, nie mam tego w pluginach. Czy cos przeoczylam?

souacz
26-09-2012, 19:18
Na pewno to menu korzysta z MooTools lub jQuery.
I być może ładuje którąś z tych bibliotek niepotrzebnie jeśli komponent z przepisami również takiej samej używa.
I stąd zakłócenia.

a plik z mootools jest w J! w /media/system/js/mootools-core.js
Był, jest i będzie, spójrz w źródło strony

mgraphic
26-09-2012, 20:04
czy jest jakis sposob, zeby to sprawdzic? tzn. ktora biblioteka jest ladowana niepotrzebnie, ew. moze mozna niektore wylaczyc.
Co sadzisz o MooTools Enabler/Disabler?

souacz
26-09-2012, 21:00
Nie jest ładowana niepotrzebnie, jest ładowana dwukrotnie i stąd problemy.

Nie znam MooTools Enabler (zresztą jeśli wyłączysz frameworka to przestanie działać Ci to menu, chodzi raczej o to, żeby wyłączyć ładowanie w jednym z komponentów - poszukaj w plikach php lub .js, gdzieś musi to być zdefiniowane), nie znam też tego modułu menu.

Nie wiem nawet czy problem leży po stronie MooTools bo być może oba używają jQuery, efekt przy podwójnym ładowaniu byłby ten sam.

Kombinuj, moim zdaniem najprościej zamienić sposób uploadu zdjęć w komponencie, zwłaszcza, że się skarżyłaś na brak przycisku na Apple.
Poczytaj na ich forum, pewno znajdziesz wskazówki, jak nie to support komponentu bo na pewno jest, skoro płatny.

Ja to, co Ci przedtem cytowałem, znalazłem na ich forum w 10 sekund.

Podpowiedziałem ile mogłem, trudno będzie mi coś więcej wymyślić nie znając ani modułu ani komponentu.

mgraphic
26-09-2012, 21:05
OK, bede dzialac, dziekuje Ci serdecznie za dotyczasowa pomoc. Chyba rzeczywiscie zmiana buttona bedzie dobrym rozwiazaniem.
Dam znac w jaki sposob rozwiazalam ten problem.
Jeszcze raz dzieki!

souacz
27-09-2012, 03:56
Quaerite et invenietis :)

mgraphic
27-09-2012, 19:04
Problem rozwiazany.
Przeszukalam pliki obydwu komponentow, bez skutku, bo nie znalazlam nigdzie funkcji jQuery.
Zapytania do tworcow komponentow tez nie przyniosly efektow.
W koncu znalazlam plugin o nazwie JQuery Easy i wszystko dziala bez zarzutu!
Polecam :)