PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja wysyłania wiadomości do Outlooka w sieci LAN



NitroSx
25-09-2012, 11:01
Witam.
Mam zrobioną stronę w sieci LAN, chcę aby użytkownicy mogli wysylać wiadomości (formularz zrobiony w aiContactSafe) ze strony do mnie na poczte którą mam w Outlooku.
Niby wszystko mam ustawione w zapleczu ale nie wywyła mi wiadomości. Co trzeba w Outlooku ustwawić?
Konfiguracja globalna > Serwer
Obsługa poczty - Funkcja Pocztowa PHP
Wysyłaj z adresu - admin@localhost.pl
Nazwa nadawcy - localhost
Ścieżka Sendmail - /usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP Nie
Bezpieczeństwo SMTP - brak
Port SMTP - 25
Użytkownik SMTP -
Hasło SMTP -
Serwer SMTP - localhost

deviapps
25-09-2012, 11:29
Joomla stoi na Linux i Apache2? Jaki soft do obsługi poczty masz zainstalowany na serwerze?
Jak to ma być adres lokalny, to lepiej dobrać sobie domenę, która nie istnieje w świecie "realnym", tzn np joomla.local zamiast localhost.pl

NitroSx
25-09-2012, 11:57
Joomla stoi na Wampie. To wszystko. Uzywam formularza gotowego - aiContactSafe w zapleczu odbierawm wiadomosci itd. ale chce zeby lokalnie wychoidzly tez na Outlooka. Albo moze da rade prosciej to zrobic - moze jak uzytkownik na stronie sie zaloguje to bedzie moze mogl odczytac wiadomosc? Kurcze nie wiem jak to rozwiazac ... Moze jest taki komponent do wysylania wiadomosci ze strony do uzytkownika ale bez odbierania i logoweania sie do zaplecza joomli, tylko na stronie?

deviapps
25-09-2012, 12:09
Ścieżka wysyłania wiadomości wygląda tak:
Joomla->php->smtp->mta->mailbox->imap (lub pop3)->outlook
Musisz wypełnić całą ścieżkę. Masz J! i php, dalej potrzebny Ci serwer SMTP, który wyśle wiadomość na określony adres email (np joomlalan@wp.pl). Wiadomość trafi do tej skrzynki i z niej ściągasz sobie do outlooka.
Możesz spróbować podać swoje dane dostępowe do konta pocztowego i wysyłać przez smtp, lub dodatkowo zainstalowac serwer smtp na komputerze z wampem. To pod warunkiem, że lan nie jest odcięty od świata.

NitroSx
25-09-2012, 12:37
Lan nie jest ocienty od świata. Ale nie wszystkie kompy w sieci maja wyjscie na ŚWIAT. I tu jest problem bo chce żeby uzytkownik wyslal wiadomosc z formularza i zeby ona trafila do 2 uzytkownika ale tylko po sieci lan, no chyba ze jest jakis komponetnt dzieki ktorym jak uzytkownik sie zaloguje na stronie to bedzie mogl przegladac te wiadomosci, dalej walcze i szukam czegos ...

- - - Updated - - -

Hehe. Zrobione! :-) Zainstalowałem SurgeMail, dodalem nowego uzytkownika admin@serwer - skonfigurowalem konto w outlooku i dziala wysylanie, no i jeszcze w zapleczu zmienilem ustawienia serwera z localhost na serwer (domyslny SurgeMail) NO I DZIAŁA!
Dzięki Deviapps! :-D

yama
25-09-2012, 12:45
Out :)