PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem artykułów na stronie głównej



newnick
26-09-2012, 19:19
Witam. Jest to mój pierwszy wpis na forum. Moja wiedza na temat joomli jest taka że wiem że coś takiego istnieje. Nie wiem nawet jakich fachowych zwrotów używać, więc wybaczcie mi gdy nazwać będę problemy tak jak je widzę.
Otrzymaliśmy (my - bo jest nas kilku) w prezencie stronę "zbudowaną" na joomli z zainstalowanym K2. Metodą prób i błędów staramy się ją prowadzić. Mamy jednak kilka problemów ze sposobem wyświetlania artykułów. www.mlodziezowylks.pl Założeniem naszym było aby na stronie głównej wyświetlało się 5/6 artykułów z oraz aby każda z drużyn miała swoją "podstronę" na którą kierowane byłyby już informacje przypisane do stworzonych im kategorii. Jednak efekt jest trochę inny od zamierzonego a poza tym zaczyna się sypać układ na stronie głównej. Wszystke moduły które zostały przyklejone na prawą stronę witryny w miarę dodawania artykułów spadły gdzieś na sam dół. Jest to problem z którym nie mogę sobie poradzić. Problemów z witryną jest więcej ale o tym może innym razem.

Gall Anonim
26-09-2012, 19:54
Strona startowa - spadanie = Stawiam na to że przyklejałeś artykuły z worda lub z innych stron - w innym przypadku byłyby poprawnie formatowane :-) /wystarczy że jeden artykuł został właśnie tak stworzony/
Stworzenie podstron dla różnych drużyn - wymaga stworzenia oddzielnej kategorii dla każdej z drużyn i elementów menu które są przeglądami artykułów z danej kategorii - tylko za czarta nie wiem po co do tak prostego rozkładu K2
Pzdr

newnick
26-09-2012, 20:40
Dzięki za błyskawiczną odp. Faktycznie częśc artykułów pisana była w OpenOffice i wklejana. Czy to oznacza że każdy tekst powinien być pisany bezpośrednio na zapleczu? Co do K2, to był tam od samego początku. Sugerujesz więc aby używać joomli do redagowania strony i zapomnieć o K2? Jeśli tak to czy istnieje jakieś magiczne zaklęcie na przeniesienie artykułów z K2 do joomli (nie wiem czy dobrze się wyraziłem) czy czeka mnie przepisywanie tekstu?

Bazyl
26-09-2012, 20:48
zapomnieć o K2?
Śmiem twierdzić, że K2 to wspaniała alternatywa dla Joomla!.
W standardzie oferuje wiele więcej od razu po instalacji :) - starałem się do tego przekonywać na J!DPL...
Osobiście nie korzystam z artykułów Joomla!.

p.s. Ktoś zainstalował zapewne mając jakąś wizję wyglądu i funkcjonowania witryny. Jeśli za chwilę odezwie się ktoś i powie dużo dobrego o Flexi Content będziesz wszystko przenosił?

Gall Anonim
26-09-2012, 21:01
K-2 w tej konkretnej sytuacji to raczej przerost formy nad treścią - zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z Jommla 2.5+ (być może masz Joomla 1.5.+ - jednak tej informacji brak).
Jeżeli już masz to pozostań przy K-2 szkoda zachodu na przeklejanie artykułów i przebudowywanie - K-2 jest szerzej konfigurowalny od artykułów w kategoriach Joomla - zasadniczo trzeba się zawsze zastanowić co jest faktycznie potrzebne = TIR'em można naturalnie przewieźć krzesło - tylko czy aby jest potrzebny bezwzględnie do tego TIR?
Co do artykułów - najlepiej jak tworzy się je bezpośrednio na poziomie zaplecza administracyjnego Joomla - jeżeli zaś przeklejasz - wskazane jest czyszczenie kodu poprzez zastosowanie właściwego narzędzia, znajdującego się w standardowym edytorze Joomla (powinna być włączona bodajże opcja rozszerzona Joomla) = kodowanie edytorów systemowych i innych stron rzadko kiedy jest jednakie do kodowania edytorem wykorzystywanym w zapleczu administracyjnym Joomla pomimo wykorzystywania tych samych znaczników html.
Pzdr

Bazyl
26-09-2012, 21:11
K2 - jak twierdzą jego twórcy - jest wydajniejszy od czystego Joomla!.
Nie sprawdzałem, więc nie wiem ;)

Jak już pisałem w standardzie otrzymujesz dużo więcej niż w Joomla!.
Zalety?

Aktualizujesz jeden komponent, a w nim komentarze, pola dodatkowe, pobieranie plików...
Łatwość wprowadzania treści nawet dla zupełnie nie obeznanych z tematem ;)
Itd...

newnick
26-09-2012, 21:19
Dzięki za odp.
Nie, ale próbuję zrozumieć na czym stoję i jakoś to wszystko ogarnąć bo chcę aby strona miała wygląd. Zdaje sobie sprawę że moja wiedza a raczej jej brak jest tu głównym problemem. Mam jednak nadzieję że nie zamienię tego tematu na kurs obługi joomli. A co do podstron dla każdej z drużyn czy mają to być "Najnowsze artykuły jednego lub więcej użytkowników lub z jednej albo wielu kategorii" czy "Kategorie"? bo nie rozumiem w czym różnica (oprócz wyboru autor/kategorie)

Bazyl
26-09-2012, 21:22
nie zamienię tego tematu na kurs obługi joomli

Nie zamienisz, bo na to nie pozwolimy :)

Uczysz się najszybciej, gdy masz zainstalowanego Joomla! z przykładowymi danymi i na tej instalacji kombinujesz.
Zmieniasz i sprawdzasz efekt, zmieniasz i sprawdzasz efetk, zmie...

www.wiki.joomla.pl

newnick
26-09-2012, 21:31
Jestem pełen podziwu dla Was. Może dla tego że to moje pierwsze kroki na pierwszym forum i nie wiem czy tak jest na innych forach, ale Wasza natychmiastowa reakcja mile mnie zaskoczyła.