PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje modułu wyszukiwarki ulic w artykule



tylut
28-09-2012, 14:33
Czy jest jakaś gotowa wyszukiwarka do wyszukiwania tekstu w artykule. Mam artykuł z wieloma ulicami i przypisanymi do nich osobami. Potrzebuje wpisywać nazwę ulicy żeby wyszukał osobę do niej przypisaną.

tomaszek83
28-09-2012, 14:40
a standardowa wyszukiwarka nie wyszukuje tekstu w artykule?

tylut
28-09-2012, 15:15
wyszukuje, ale chciałbym wyszukiwarkę z filtrem i z możliwością wpisania nazw pól, lub na zasadzie filtru z excela że zaznaczam osobę i pokazuje tylko przypisane do niego ulicę lub wpisuje ulicę i pokazuje jedynie przypisaną do niej osobę

tomaszek83
28-09-2012, 15:16
a jak chcesz zastosować filtr do tekstu artykułu? Nie da się. Żeby wyszukiwać w takiej bazie powinieneś mieć ją nieco inaczej zbudowaną. Do tego powinieneś użyć np.SobiPRO. Standardowy artykuł się nie nadaje.

tylut
28-09-2012, 15:29
patrzyłem na ten komponent Sobipro, ale on jest bardzo rozbudowany i skomplikowany:) myślałem, że uda się znaleźć coś łatwiejszego w postaci modułu i będzie można to wstawić do artykułu

yama
28-09-2012, 18:48
K2 z wykorzystaniem pól dodatkowych + moduł wyszukiwania do k2 pozwalający na filtrowanie tych pol. Moduł być może jest płatny (nie pamiętam teraz) ale niewiele i jest tego wart (jest chyba juz kilka modułów z taką funkcjonalnościa).

Wysyłane z mojego HTC za pomocą Tapatalk 2

tomaszek83
28-09-2012, 23:27
Tak moduł wyszukiwania z filtrami do K2 jest płatny. Natomiast na Twoim miejscu skłoniłbym się jednak ku Sobi.

yama
28-09-2012, 23:47
Jeżeli jednak chciałbyś zostać przy opcji standardowych artykułów Joomla! możesz pomyśleć tez nad czymś co rozbudowuje ich możliwości. Np. FieldsAttach (http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/content-construction/18564) - sam komponent darmowy (pola select i multiselect powinny załatwić sprawę), moduł do wyszukiwania w polach płatny, ale raptem 5 Eurasow (1 bilet do kina). Jak widzisz jak to przy Joomla! opcji jest wiele, pomysł i wybierz to co najbardziej odpowiada na Twoje potrzeby.