PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystkie strony poza startową wyświetlają się nieprawidłowo. Pomocy!



hdckredyty
02-10-2012, 22:10
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego moja piękna witryna zamiast tak:5905 czyli tak jak powinna, wyświetla się w ten sposób: 5906

Problem dotyczy części ( znacznej!) podstron, niektóre wyświetlają się poprawnie, niektóre wyrzucają błąd 404. Ale główny problem to taki, że przeważająca część wyświetla się jak na załączonym obrazku.
Dodam tylko, że od 2 dni grzebie w pliku .htaccess, żeby zrobić przekierowanie na inną domenę ( takie niby proste , nie?) i na razie efektem są powyższe problemy z wyświetlaniem i ciągła pętla 310 przy przekierowaniu.

Poprawnie wyświetlają się jedynie podstrony o adresach: www.domena/adres (http://www.domena/adres) podstrony. Natomiast te które mają adresy : www.domena/kategoria/adres (http://www.domena/katalog/adres) podstrony - juz krzaczą.

Wiem, że opis lamerski, ale w sumie to ja jestem trochę lajkonikiem jeżeli chodzi o Joomlę

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam entuzjastów Joomli ;)

Gall Anonim
02-10-2012, 22:16
1. naucz się poprawnie pisać posty
2. wrzuć oryginalny .htaccess
3. sprawdź plik configuration.php (public $live_site)
4. podaj link do strony
Mam pytanie - czy twoja strona jest zbudowana aby na 100% na Joomla 2.5?

hdckredyty
02-10-2012, 22:33
1. nie bardzo wiem o co chodzi , ale krytyke z pokora przyjmuję, choć nie wiedząc o co chodzi, ciężko będzie mi to poprawić

2. Jest wrzucony oryginalny, byłem przewidujący
3. Jest tam pusto. Zawsze było i chodziło
4. www.hipotekadlaciebie.pl

Nie, ta strona jest w Joomli 1.6 w trybie zgodności 1.5. Tak, wiem to głupie i nieostrożne, ale bałem się zrobić migrację, bo stronę robił ktoś inny, niektóre komponenty były modyfikowane i boję się że się pochrzani. Ale zdaję sobie sprawę, że mus zrobić asap

Dzięki

Gall Anonim
02-10-2012, 22:55
ad. 1 - jest informacja w regulaminie - co poprawny post powinien zawierać - więc jej dublowanie byłoby bezpodstawne
ad. 2 - skoro kombinowałeś z przekierowaniem - to raczej jest już nieorginalny
ad. 3 - może jednak należy w danej sytuacji uzupełnić ten wpis? (opisywano na forum kilkadziesiąt razy)
ad. 4 - dziękuję - to jest właśnie jeden z elementów właściwie tworzonego postu w twojej sytuacji :)

Nie, ta strona jest w Joomli 1.6 w trybie zgodności 1.5.
(???) Kurcze - albo znowu jestem niedouczony i coś mi umknęło albo ty jesteś twórczy - jak dla mnie to jednak Joomla 1.5 :up:
Pzdr

hdckredyty
02-10-2012, 23:07
1. ok, zapoznam się naturalnie i chętnie się dokształcę
2. zrobiłem kopię oryginalnego zanim zacząłem kombinować i teraz śmiga na zawartości tejże właśnie kopii
3.ok, dzięki za radę
4. nie chciałem być posądzony o spamowanie forum, jestem tu nowy i patrz pkt.1

Ok, dobra, nie jestem twórczy, po prostu się nie znam, jeżeli tak mówisz to pewnie jest to 1.5 :)

No tak, dałem ciała, a to jest sekcja o Joomli 2.5, oooops (już przeniosłem // co do regulaminu - spokojnie - sam zaakceptowałem go bez czytania //statystyki mówią że fakt odznaczenia zapoznania się z regulaminem podczas rejestracji jest najczęściej popełnionym mijaniem się z prawdą w internecie (i nie tylko)// - ja przeczytałem regulamin po kilku prztyczkach i paru miesiącach obecności - jednak teraz to już taki mój podły los że mam zwracać na to uwagę innym :-)// pzdr Gall Anonim

hdckredyty
03-10-2012, 00:03
Niestety, uzupełnienie parametru live_site nie pomogło.

Czy w ramach pomocy , moge prosic o przeniesienie tematu do właściwej kategorii

- - - Updated - - -

Dzięki za przeniesienie postu.

Oficjalnie informuję, że wpis w live_site nie pomógł

Jak jeszcze może być przyczyna gubienia szablonu?

mjmartino
03-10-2012, 08:32
Wyłącz rewrite i sprawdź czy dobrze się wyświetlają.
Poza tym którą domenę wpisałeś w live_site
Bo widzę że masz 301 zrobioną ; >

hdckredyty
03-10-2012, 11:34
Dzięki za pomoc. Problem rozwiązałem. Okazało się, że przyczyna było odinstalowanie komponentu JoomSEF firmy Artio. Po reinstalacji i wyczyszczeniu cache witryny i przeglądarek wszystko hula. 3 dniową walkę z przekierowaniem 301 uważam oficjalnie za zamknięta... chyba ;)