PDA

Zobacz pełną wersję : Zaległy update 1.7.3 -> 2.5 jaki pakiet dla ręczniej metody?



Szymon_Zy
03-10-2012, 20:58
Witam

Odpuściłem sobie joomlę ostatnio ale wypada przejść z 1.7.3 do 2.5.x. Autoinstalacja nie wchodzi w grę, zrobiłem działający backup (dzięki czemu udało mi się wrócić po autoupdate w 2 minuty do poprzedniej wersji), i tu zrobił się problem. Na joomla.org nie widzę pakietów, przy pomocy których mogę przejść z tej archaicznej już wersji do nowszej .... http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=index i za diabła nie wiem co wybrać?

Oczywiście update po ftp (czyli metoda C ;-).

zwiastun
03-10-2012, 21:03
Ale i na joomla.org i na joomla.pl są podawane linki do instrukcji aktualizacji - po angielsku lub polsku jak wolisz. Wystarczy przeczytać.

Szymon_Zy
03-10-2012, 21:09
Ta metoda podobna jest do dawnego sposobu aktualizacji wydań Joomla! za pomocą łatek aktualizujących lub nawet całego pakietu instalacyjnego. Polega na zastąpieniu istniejących plików programu plikami z archiwum aktualizującego. Zaletą, chyba jedyną, tej metody jest to, że "zadziała" także na wolniejszych serwerach. Niestety, wymaga od administratora większego nakładu pracy.

No właśnie czytam i tu, i tu. I brakuje mi najważniejszego. Gdzie jest to archiwum aktualizacyjne..... bo z joomla.pl przerzuca mnie na stronę z pierwszego postu, a tam są tylko aktualizacje od 2.5.0 w górę do 2.5.7. Może mam zaćmienie ale mnie jest potrzebny update z 1.6.x czy 1.7.x do 2.5.x? Takiej informacji w opisie na joomla.pl nie mogę się doszukać. Czy mam wypakować i nadpisać całą joomlę 2.5.7 na serwer na 1.7.3?

zwiastun
03-10-2012, 21:19
A czemu akurat chcesz aktualizować najkłopotliwszą z metod?
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6230
Ale możesz po prostu użyć pełnego pakietu 2.5.7

Szymon_Zy
03-10-2012, 21:24
Hmmmm na home.pl każda inna metoda jest kłopotliwa.... Po autoaktualizacji nie miałem dostępu do backendu z błędem
"Fatal error: Class 'JLanguage' not found in /administrator/includes/application.php on line 71"
Frontend się podniósł ale instalacja została przerwana przez timeout po stronie home.pl. Więc ręczna aktualizacja będzie najbezpieczniejsza.

zwiastun
03-10-2012, 21:38
Hmmmm na home.pl każda inna metoda jest kłopotliwa....
Możliwość aktualizacji jednym kliknięciem została stworzona po to, aby robić to szybciej, łatwiej, prościej.
Ale dotyczy to sytuacji standardowych, a nie takich przypadków, jak Twój.
Wykonaj kopię. Zrób aktualizację na serwerze nieprodukcyjnym, np. lokalnym i dopiero zaktualizowaną stronę przenieś na serwer produkcyjny