PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z interpretacją licencji



rise
04-10-2012, 00:18
Witam,

Ostatnio przeglądając różne tematy o budowie stron natknołem sie na Joomle. Zagłębiając sie w nią doszedłem do licencji. Przeczytałem GNU GPL. Mam problem z interpretacją i prosiłbym was o pomoc. Wiadomo że "darmowe" szablony czy dodatki pozwalaja na stworzenie własnej strony tematycznej o "czymś". Jak to jest w przypadku firmy?
Na przykład: Mam biuro nieruchomości, które nie ma wielkiego obrotu i które nie potrzebuje wielkich stron i portali. Jestem człowiekiem kumatym więc postanawiam sam zająć się małą stronką. Na stronie chce dodać najciekawsze oferty, z Cenami, z napisami na sprzedaż itd. Chce do tego wykorzystać darmowy dodatek/szblon.

Pytanie: Czy to jest wykorzystywanie komercyjne? Czy mogę sobie na to pozwolić? Czy dopiski przy dodatkach commercial lub non-com maja coś z tym wspólnego?

Czy chodzi po prostu o to, że będąc np projektantem stron nie moge używać dodatków non commercial w projektach które idą na sprzedaż?

Pytanie podsumowujące: Czy mogę taką stronę mojego przedsiębiorstwa oprzeć na darmowych dodatkach?

Nie linczujcie na wstępie;)


Pozdrawiam Serdecznie

zwiastun
04-10-2012, 02:09
Proszę sobie odszukać odpowiedni materiał na stronie joomla.pl - odpowiedź jest tam udzielona czarno na białym.
Rozszerzenia "komercyjne" są rozszerzeniami, których można używać po ich uzyskaniu od projektantów na określonych przez nich warunkach (subskrypcja, opłata licencyjna, itp.). NIe ma nic wspólnego z tym, czy strona, na której są wykorzystywane ma charakter komercyjny lub niekomercyjny.

Nie linczujcie na wstępie;)
Takie wezwania formułują zwykle osoby, które wiedzą, że mają coś na sumieniu :) Tu nikogo nie linczują ani na wstępie, ani po zakończeniu.