PDA

Zobacz pełną wersję : Google nie indeksuje strony



adis168
04-10-2012, 07:57
Witam pierwszy raz mam taki problem z Joomla
Google nie indeksuje strony adres strony to
http://www.dermatologiabielsko.pl/ plik robot.txt jest ok
Linki do strony są i to nie mało jednak strona się nie indeksuje
Domena nie jest oczywiście zbanowana bo wcześniej strona
działała ale po wgraniu joomli ani rusz już nie weim co robić hmhm

pawelSafiStudio
04-10-2012, 09:07
Kiedy wypuściłeś tą stronę live?
Dodałeś ją do indeksu? Masz podpięte narzędzia dla webmasterów? Dodałeś mapę strony?

adis168
04-10-2012, 09:25
Strona "wisi" ok 3 tyg. Linków nie brakuje W/g majesticseo.com 54szt pingowałęm domenę i też nic mapa strony nie jest konieczna by zaindeksować stronę mam z 5joomli postawionych i na żadnej nie mam mapy i niem kłopotów(MAPĘ SIĘ ROBI JEŚLI SERWIS JEST DUŻY).W narzędziach webmasterów nie jestem podpięty. Ja nie robiłęm tej strony i nie wiem kto coś spiepszył ja nigdy nie miałem problemów z żadna Joomlą wystarczy parę linków czy same pingowanie a tu było to i to i nic :hmm:

pawelSafiStudio
04-10-2012, 09:39
No jest to dość dziwne, tym bardziej, że są zaindeksowane witryny, które prowadzą do tej strony.
Moja propozycja abyś dodał narzędzia dla webmasterów i przypisał mimo wszystko mapę strony. Wówczas będziesz miał info czy są jakieś filtry nałożone i jak wygląda indeksacja. Btw. jak dodajesz stronę do narzędzi to Google szybciej ją indeksuje.
W zasadzie zanim zacząłeś szukać odp na forach powinieneś podpiąć witrynę pod narzędzia. Tam uzyskasz bardziej konkretne informacje.

adis168
05-10-2012, 07:16
Tak jak mówiłęm narzędzia google nic nie dały mi nowego. Pokazuje wszystko ok, a strony jak nie było tak niema w google pomimo linkowania,pingowania itd, Zaindeksowałem wiele stron i wiem jak się to robi :D (bawię się w pozycjonowanie ) ale takiego przypadku nie miałem jeszcze co może być nie tak jeszcze ??
Google pokazuje
DNS- OK
Połączenie z serwerem - OK
Pobieranie pliku robots.txt - OK

Jakieś pomysły ?

pawelSafiStudio
05-10-2012, 07:26
Nie wiem na ile klient jest przywiązany do tej domeny. Możesz ew. kupić nową domenę tymczasową i zrobić przekierowanie 301. Moc linków przejdzie na nową domenę a może tamtą uda się zaindeksować. Też kiedyś miałem podobny problem i walczyłem kilka miesięcy zanim domena bazowa w pełni się zaindeksowała.

adis168
05-10-2012, 07:41
Nic to nie daje domena jest dobra wieć niw eidzę sensu stawiania nowej domeny. Strona działała na tej domenie (wcześniejsza strona html) a teraz joomla i taki problem :/ 301 to bezsens. zanim przeniesie moc linków... a 2 stron takich samych nie może być. Po 2 klient chce tą domeny i . Szybko joomli nie zainstaluje ponownie ;D Jakieś jeszcze rady ??

pawelSafiStudio
05-10-2012, 07:58
Czekać aż Googlowi się polepszy :)

Pozdrawiam.

mjmartino
05-10-2012, 20:56
3 tygodnie może być mało na zaindexowanie strony..
Treść może być mało unikatowa.
Słowa kluczowe mogę się nie zawierać w tekście.
Brak mapy a w zasadzie xmla btw. niema różnicy czy serwis jest duży czy mały z mapy lubi korzystać google ;) ale jak kto woli : )
Pozostaje Ci czekać na efekty ; )

adis168
06-10-2012, 06:23
Na joomli się nie znam nigdy z nią nie miałem takiego problemu ale na indeksowaniu się znam :D 3 TYGODNIE ?? to dużo czasu srtony indeksuje w max 3dni (chociaz 1,2podstrony pózniej google łyka wolniej). Posiadam swoje katalogi ok 20szt oraz własne zaplecze (nie mało stron) Więc nie traktujcie mnie jak "gościa z Łapanki" Mam dużo serwisów i mapa nie jest wymagana tylko pomaga przyspieszyć w indeksacji ale nie przy 10,20 podstronach Mapę robię jak mam site powyżej 1000

Gall Anonim
06-10-2012, 13:01
Pomimo zamknięcia wątku - dam odpowiedź:
Strona jest z'index'owana - niestety dotyczy to tylko strony startowej.
- skoro po wprowadzeniu w okno wyszukiwarki google domeny - jest ona na liście - oznacza to tyle że jest również w index'ie google.
- twój problem - strona jest nowa i ma w konfiguracji globalnej wyłączone index'owanie (od bodajże wersji 2.5.6 jest ono wyłączone domyślnie - i po zainstalowaniu Joomla oraz stworzeniu witryny należy je włączyć)
Oznacza to tyle że w pierwszej zakładce konfiguracji globalnej masz ustawienie; (po lewej stronie trochę poniżej środka) = Nie indeksuj, nie indeksuj wskazanych przez odsyłacze. - To należy ustawić na Indeksuj, indeksuj wskazane przez odsyłacze.
Skąd wniosek: w obecnym źródle strony znajdujemy -<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX, NOFOLLOW">
Aby nadrobić stracony czas;
Po włączeniu indeksowania proponuję:
Doinstalować komponent xmap - i skonfigurować zgodnie z oczekiwaniami
dodać aktualną mapę wykorzystując do tego panel zweryfikowanej witryny w narzędziach developerskich google
wskazane jest również użycie narzędzia - pobierz jako google i dodanie ręcznie witryny i jej podstron do index'u
- w efekcie po jakiś 48 godzinach strona powinna być wpełni zindex'owana o ile nie ma jakiś innych niespodzianek.
Jak mniemam w tym momencie zostanie rozwiązany twój problem - co jest celem tego forum.
Pzdr

adis168
07-10-2012, 07:28
Dzięki ci wielkie :) Jako jedyny to zauważyłeś inni mi już nową domenę kazali kupować :D w panelu mam zaznaczone oczywiście ...
Konfiguracja globalna
Wyszukiwarki - indeksuj strony i indeksuj wskazywane przez odsyłacze
Wydaje mi się że jest to ok, gdzie może być problem w templatce hmm??
(oczywiście wielkie thx Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) masz + odemnie :) )

Gall Anonim
07-10-2012, 09:55
Sprawdź ten sam parametr w elemencie menu odpowiedzialnym za stronę startową oraz w artykule (artykułach) - tam również to się ustawia. No chyba że dowcipnie ktoś wrzucił ci to w szablon, jeżeli nie wiesz jak sprawdzić szablon - zmień go na moment na inny i zobacz źródło strony.
Pzdr

adis168
07-10-2012, 10:17
No tak grafik wrzucił to w kod strony :zly: Usunąłem kawałek kodu mam nadzieję że Google zacznie łykać stronę
Dam znać niebawem :) jeszcze raz dzięki Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) :) pozdro. Pozdrawiam także tych co kazali mi zmieniać domenę i algorytm Google :D

Gall Anonim
07-10-2012, 10:31
Pozdrawiam także tych co kazali mi zmieniać domenę i algorytm Google
Gwarantuję ci że chcieli dobrze i chociażby za to ja dałbym im plusik na reputacje :D
A "pozdrowienia" to chyba należą się grafikowi.:podstep:
Jeszcze raz ponawiam propozycje abyś wykonał resztę kroków o których napisałem - i dał nam znać jak ci poszło.
Pzdr

adis168
09-10-2012, 20:43
Wszystko ok :) http://www.dermatologiabielsko.pl/index.php/dermatologia-estetyczna/botox wystarczy zobaczyć podstronę czy występują są nie ma żadnych problemów Nie robiłem mapy wystarczyło moje zaplecze :) Tak jak pisałem jeśli strona jest ok to z mojego zaplecza dzień,dwa i po sprawie :) (nie raz się przekonałem) Problem był prosty jednak coś mnie zaślepiło patrzyłem w górną część kodu strony a grafik dał no index gdzieś w środek :D Dzięki Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) jeśli mogę się odwdzięczyć jakoś mogę dać ci katalogi moje (wpisy) lub podlinkowanie z zaplecza to się polecam odwdzięczę się lub ktoś inny... Mam tego trochę (nie mało) wal śmiało gg 8079387 lub pv na gg jestem prawie zawsze (niewidoczny) Także mogę udzielić rad w pozycjonowaniu
Dzięki i pozdrawiam wszystkich