PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia poza folderem: images



spozo
04-10-2012, 16:24
Czy można zdjęcia umieszczać poza katalogiem "images" w joomla, a najlepiej poza instalacją joomla, ale na tym samym serwerze ? Tak by można nimi nadal zarządzać (dodawać do artykułu za pomoca JCE, dodawać do galerii etc) ?

Z góry dziekuje za odpowiedź

PeFik
04-10-2012, 19:50
a czemu masz taką potrzebę? JCE umożliwia każdemu z userów nadanie własnego folderu i będzie musiał się jego trzymać.
A wracając do pytania myślę że można, kwestia ustawień ew. drobnych modyfikacji.

spozo
04-10-2012, 20:25
Na serwisie, który prowadze zamieszczam dużą ilość zdjęć, które sa aktualnie pokatalogowane w katalogu "images".
Często dokonuję archiwizacji za pomocą Akeba, co przy rosnącej ilości zdjęć jednocześnie znacznie zwieksza pliki archiwizacyjne, a jednoczesnie znacznie zwiększa czas archiwizacji.
Stąd powstał pomysł z mojej strony by katalog ze zdjęciami umieszczać poza instalacją joomla i tam umieszczać zdjęcia.

Gall Anonim
04-10-2012, 21:21
Akeeba w panelu na dole ma możliwość wykluczania katalogów, plików lub tabel Bazy Danych - zaznaczasz które mają zostać pominięte podczas kopiowania - w twoim przypadku katalog images.
Pzdr

spozo
04-10-2012, 22:19
Przyjrzałem się rozwiązaniu i faktycznie to bedzie najlepszym wyjściem. dzieki za podpowiedź :)