PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem podczas instalacji



and
04-10-2012, 18:06
Witam,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc.
Od kilku lat posiadam stronę internetową opartą o Joomla 1.0 - serwer na netarteria. Założyłem subdomenę, na której chciałem mieć Joomlę w wersji 1.5. Pliki z nowszej Joomli przekopiowałem na serwer przez ftp do folderu httpdocs subdomeny. Zgodnie z procedurą odpaliłem subdomenę w przeglądarce i zaoinstalowałem krok po kroku poprzez panel instalacyjny Joomle. Po zainstalowaniu zgodnie z poleceniem usunąłem folder installation. Subdomena i jej panel administracyjny śmigały bez problemu. Jednakże okazało się, że po tym wszystkim po odpaleniu głównej domeny (ta na której była stara Joomla) pojawił się komunikat "Nie znaleziono pliku szablonu! Sprawdź w szablonachrhuk_milkyway". Na dodatek nie możliwości zalogowania się do panelu administarcyjnego - hasło nie działa, a przecież nic w tej kwestii nie zmieniałem!

Postanowiłem usunąć wszystkie pliki nowej joomli z subdomeny, ale nic to nie dało. Ostatecznie zgodnie z ww. informacją utworzyłem w folderze szablonów folder rhuk_milkyway, ale pojawił się kominikat RESTRICTED ACCESS.

Nie wiem co robić - strona nie działa, dostępu do panelu administracyjnego też nie ma. Proszę o POMOC.

Pozdrawiam

palyga007
04-10-2012, 19:31
Nie masz praw do plików w witrynie. Prawa zostały nadane procesowi apache podczas instalacji Joomla! "Standardowe" rozwiązanie na kiepskich hostingach.
Najlepiej będzie uciec od nich póki czas.
Inne ewentualności hmm..
Napisać do administracji o zmianę praw do plików/katalogów, jeśli w PA hostingu jest jakiś menadżer plików to spróbować użyć jego.
Co do hasła do pomysłu nie mam. być może coś z dodatkiem jos_session wyłączony lub uszkodzony podczas przenoszenia.

Wieczorne zamotanie oora na pytania:
1.Baza danych dla nowej strony:
a) wykorzystałeś starą?
b) założyłeś nową?
2. Jeśli a)
Co zrobiłeś ze starymi tabelami?
a) zachowałem z przyrostkiem bak
b) wywaliłem

and
06-10-2012, 11:49
Wygląda na to, że wykorzystałem starą bazę danych. Jeżeli chodzi o pytanie nr 2 to nic nie zmieniałem w tym zakresie, więc odpowiedź a) :-)

palyga007
06-10-2012, 14:05
Jak rozumiem stara strona nie działa tak?
musisz zmienić w pliku configuration.php starej strony przedrostek tabel w bazie danych z nią powiązanych. W tym przypadku będzie to zamiast jos_ bak_

and
06-10-2012, 15:20
Dziękuję strona działa! Można też logować się do panelu administratora. Na stronie głównej jednak (frontpage) zamiast newsów, które były oznaczone jako show on frontpage pojawiły się informacje takie jak tuż po instalacji Joomli typy Witaj w Joomla! Joomla portal społecznościowy! itp. Co ciekawe data publikacji tych newsów to 2006 rok:blink: Można to jakoś zmienić?

EDIT: Ok poradziłem sobie :). Dziękuję i pozdrawiam