PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie tabeli kontaktu



adi_114
05-10-2012, 21:23
Witam,
proszę o pomoc, gdyż stworzyłem stronę, kontakt jest jest umieszczany w tabelach, nie chcę żeby jakiekolwiek dane były wyświetlane, więc je wyłączyłem, ale te tabele które pozostały to wygląda to strasznie! Proszę o pomoc, jak usunąć ramkę /obramowanie/, lub kolor na taki jak tło strony, żeby po prostu tego nie było widać. Dla ułatwienia i zobrazowania daje linka do strony: http://woladent.adinet.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=6
Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję
pozdrawiam
Adrian Cimochowski

Gall Anonim
05-10-2012, 22:17
Szablon wykonany z wykorzystaniem programu artisteer - przy tworzeniu należy ustawić tabele bez ramki albo użyć programu firebug dla znalezienia odpowiedniej definicji wyglądu tabeli i zmienić ją w szablonie
Najprościej:
Plik
template.css
linia 1413
.art-article th, .art-article td {
border: 1 solid #8099B3;
padding: 2px;
text-align: left;
vertical-align: top;
}
Zaznaczoną na czerwono wartość 1 zmień na 0
Pzdr

adi_114
06-10-2012, 13:26
Dziękuję za szybką odpowiedź,
Fajnie tabela z kontaktu znikła i wygląda to o niebo lepiej niż było ale, ale, ale....

... Na tej stronie jest też cennik i on jest też w tabelce. Próbowałem we właściwościach tabeli, ale mogę edytować tylko zewnętrzne ramki, a to wewnętrzne zniknęły.
Proszę o pomoc.

Gall Anonim
06-10-2012, 13:35
Odpowiedź:
- włącz edytor standardowy Joomla w tryb pracy rozszerzony (w dodatkach)
- przejdź do artykułu z cennikiem
- zaznacz komórkę która ma mieć obramowanie (w niektórych przypadkach trzeba definiować każdą komórkę oddzielnie)
- znajdź w edytorze narzędzie którego ikona ma AA niebieskie (powyżej pola pracy edytora - ostatni pasek narzędzi na samym dole - trochę w lewo od środka o ile dobrze pamiętam)
- po kliknięciu na ikone tego narzędzia otworzy ci się panel w którym możesz zdefiniować różne parametry - znajdź zakładkę obramowanie i zdefiniuj zgodnie ze swoimi oczekiwaniami
Pzdr

adi_114
06-10-2012, 14:09
Próbuje ciągle ale to nic nie daje, jeśli mogę prosić o pomoc, to podaje adres do logowania: http://woladent.adinet.cba.pl/index.php?option=com_user&view=login
Proszę abyś dla własnego bezpieczeństwa nie podawał danych dostępowych publicznie
jeśli to możliwe proszę o edycje ja juz nie mam nerwów pozdrawiam i z góry dziękuję.

Gall Anonim
06-10-2012, 14:18
Zainstalowałeś edytor JCE
przełącz na Edytor - TinyMCE
i proszę zrób to tak jak opisałem.
Pzdr

adi_114
06-10-2012, 14:40
Sytuacja wygląda następująco:
loguje się na stronie, wybieram artykuł cennik, edytuje i wybieram tak jak mi napisałeś, po ustawieniach wybieram Apply, i update i nic. Zero reakcji, jak próbuje jeszcze raz to po ostatnich ustawieniach ani śladu.