PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie kalendarza liturgicznego



equo
06-10-2012, 18:55
Witajcie, robię stronę parafii i chciałbym umieścić kalendarz liturgiczny dostępny na tej stronie http://www.niedziela.pl/webmaster.php

Moje pytanie co powinienem zrobić, aby umieścić go w jakimś miejscu na stronie (mam na myśli skróconą wersję kalendarza).
W menu zaś chciałbym umieścić odnośnik do pełnej (długiej wersji) kalendarza.

Proszę o pomoc!
Z góry dziękuję!

zwiastun
06-10-2012, 19:04
Może ktoś z programistów pokusiłby się o napisanie modułu? Kod jest w zasadzie gotowy?

equo
06-10-2012, 20:00
dołączam się do prośby!

Jdwind
06-10-2012, 21:43
Zanim ktoś napisze moduł, może tak będzie szybciej:

1. Style - wiadomo - kopiujemy do pliku ze stylami templatki.
2. w index.php templatki, w nagłówek wrzucamy:

<?php if ($this->countModules('liturgia')): ?>
<script type="text/javascript" src="http://www.niedziela.pl/out/liturgia_skrot_out.js.php"></script>
<?php endif; ?>
3. tworzymy pozycję modułu w miejscu, gdzie chcemy:

<?php if ($this->countModules('liturgia')): ?>
<div class="liturgia"> <jdoc:include type="modules" name="liturgia" style="beezDivision" headerlevel="3" /></div>
<?php endif ; ?>
oraz w pliku templatedetails.xml wpisujemy

<position>liturgia</position>
4. Na zapleczu tworzymy nowy pusty moduł (własny HTML, może być bez zawartości) w pozycji 'liturgia' i już, powinno działać. Sprawdźcie, bo trzeba się chyba zarejestrować u nich :). Przykład zrobiony na szablonie beez5, więc style="beezDivision" oraz headerlevel="3" można u siebie pominąć/ustawić zgodnie z szablonem.
P.S.
zrobiłem osobną pozycje modułu, żeby skryptu nie ładować na wszystkich stronach, jeśli to nie jest konieczne.

equo
06-10-2012, 23:20
dziękuję za tak szybką odpowiedź, jestem bardzo początkujący i mam pytanie odnośnie punktów 1 i 3
~mam dodać ten styl i zapisać w formacie css i wysłać do katalogu ze stylami szablonu?
~i jak stworzyć pozycję szablonu?

doceniam to bardzo, że komuś chciało mi się pomóc, ale dopiero zaczynam swoje przygody z joomlą i trudno opanować tą terminologię

strona do której chcę to wstawić to www.parafiapilczyce.pl