PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dzieleniem strony w artykule



Ha-lina
07-10-2012, 21:53
Dotyczy strony www.sp21bialystok.pl

Po wstawieniu Podziel stronę w artykule Konkurs Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego wstawiają mi się podziały strony, ale w drugiej zakładce (Regulamin VIII Wojewódzkiego Konkursu Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego) prawe menu ucieka na dół. W pozostałych zakładkach wszystko jest w porządku. Nie wiem, gdzie jest błąd.
Proszę o pomoc.

souacz
07-10-2012, 23:26
A nie jest to czasem bezpośrednio wklejona z Worda?
Bo wtedy tak może się stać.

Ha-lina
07-10-2012, 23:38
Jest wklejone z Worda, ale wklejałam z opcją: Wklej jako zwykły tekst.

souacz
07-10-2012, 23:42
Spróbuj tak: skopiuj sobie treść do notatnika systemowego, usuń wszystko na tej zepsutej zakładce, wklej treść z notatnika, osobno dodaj zdjęcie i ustaw tak, jak ma być i sprawdź czy będzie nadal źle.
I te znaczki, których w UTF-8 nie ma usuń przy okazji

Ha-lina
08-10-2012, 00:22
Niestety, nic to nie dało.

souacz
08-10-2012, 00:34
Teraz na pierwszej masz źle i jedną zakładkę mniej, dziwne, tak, jakby problem tkwił gdzieś w tekście, konkretnie w formatowaniu...
Kiedyś przy jednym szablonie z Joomlart musiałem np. usunąć cudzysłowy z Worda (mino "przepuszczenia" przez notepad) i zastąpić je wpisywanymi z klawiatury w edytorze bo strona sie podobnie rozjeżdżała. Na innym szablonie było ok.
Spróbuj jeszcze usunąć cały ten akapit, który był na tej drugiej podstronie i zobacz czy sie poprawi

Ha-lina
08-10-2012, 00:45
Cały czas nad tym siedzę.

souacz
08-10-2012, 00:50
Widzę, na poczatek może wypróbuj na innym artykule, daj lorem ipsum, podziel na 7 i zobacz czy OK.
Jak będzie ok to problem jest w tekscie

Ha-lina
08-10-2012, 00:56
Myślę, że problem jest w tekście, ponieważ w ten sam sposób robiłam godziny pracy szkoły i nie było żadnego problemu. Z tym tylko, że właśnie godziny wpisywałam własnoręcznie. A ten regulamin dostałam gotowy.

souacz
08-10-2012, 01:03
Mam propozycje: usuń wszystkie cudzysłowy, apostrofy i myślniki na początek, zastąp je wpisywanymi z klawiatury.
Jak nie to sprawdź paragrafy jeszcze.
Aha, czy cały tekst artykułu przepuściłaś przez notepad?

Ha-lina
08-10-2012, 01:09
Cały czas ten problem pojawia się za każdym razem w innym miejscu. Na dziś chyba zakończę. Trochę jest za późno. Popatrzę dokładnie na cały tekst. Powyrzucam wszystkie niepotrzebne znaczki i symbole. Zobaczymy. Dziękuję za rady.

pawelSafiStudio
08-10-2012, 07:37
Witaj,
przyznam, że nie przeglądałem kontentu, ale podpowiem coś z własnego doświadczenia. Czasami paginacja w J! dodaje się w niedomkniętych tagach. Sprawdź w źródle edytowanego tekstu (w edytorze), czy przed znacznikiem dzielenia strony masz domknięte wszystkie </p> </div> </span>. To może pomóc.

Ha-lina
11-10-2012, 23:25
Udało mi się. Zrobiłam, jak radziłeś. Skopiowałam cały regulamin do Notatnika. Wystarczyło poprawić widoczne błędy w formatowaniu. m. in. cudzysłowy. Nie musiałam usuwać znaczków paragrafów. I wszystko zaczęło poprawnie działać. Dziękuję :)

souacz
12-10-2012, 00:06
Tak to jest, cudzysłów niejedno ma imię ;)
Proste, drukarskie, litograficzne, podwójne apostrofy....
Dlatego jak mi klient przyniesie tekst do wklejenia w Wordzie - zaraz robię się nerwowy.
Ostatnio dostałem 617 kategorii (drzewko z 5 poziomami) do AdsManagera w Wordzie, ślicznie zrobione, z pięknymi, ozdobnymi znaczkami wcięcia i innymi ozdobnikami itd.
I klient myślał, że ja te kategorie dodam jednym kliknięciem. A zamiana tego na csv trwałaby pewno tak samo długo jak ręczne wpisywanie.
Ale dałem zaporową cenę na dodanie kategorii i teraz sam sobie to robi, od tygodnia ;)
Ale to i tak lepiej niż 10 stron zapisanych drobnym maczkiem długopisem....

Ha-lina
12-10-2012, 18:43
Ja nie zajmuję się aż tak skomplikowanymi rzeczami :) ale wiem, co to znaczy problem z kopiowaniem stworzonych przez kogoś tekstów. Mam za zadanie zebrać w jedną całość teksty przysłane od kilkunastu osób i sporządzić z tego porządny dokument. Wydaje się cóż w tym trudnego: Kopiuj - Wklej. Nie będę wdawała się w szczegóły, ale ludzie piszą baaardzo różnie. Poprawki zajmują mi mnóstwo czasu. A już poprawianie tabeli zwala mnie po prostu z nóg.
Nie pomyślałabym, że skopiowanie tekstu z Worda (celowo przy wklejaniu wstawiłam Wklej jako zwykły tekst) może mieć aż taki wpływ na rozwalenie szablonu strony. Ale... wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Na moje usprawiedliwienie jest fakt, że jeszcze niewiele ponad miesiąc temu w ogóle nie wiedziałam, co to jest Joomla, a o modułach, kategoriach, dodatkach, komponentach, artykułach nie miałam bladego pojęcia, nie wspominając o edytowaniu CSS. Stronę jakoś zrobiłam (sama!), działa, najpotrzebniejsze rzeczy już są. Nie wygląda jeszcze rewelacyjnie, ale ... wszystko przede mną. Na razie zastanawiam się jak dodawać tabele w artykułach.