PDA

Zobacz pełną wersję : Cannot modify header information - headers already sent



pluz
07-10-2012, 22:09
Witam,

Problem zaczął się gdyż chciałem zaktualizować(a właściwie zmienić) swoją stronę- po przerzuceniu danych na serwer przez tcm wyskoczył jednak błąd: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
->dłubałem w configuration.php, konkretnie zmieniałem zawartość var $fromname= 'tu treść zmieniłem'
->wynikło z tego:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/domains/pluz.pl/public_html/configuration.php:1) in /home/xxx/domains/xxx/public_html/libraries/joomla/factory.php on line 566
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

obecnie na localhost pojawiają mi się 3 komunikaty(strona się normalnie ładuje, można przeglądać jej karty ale towarzyszą temu te komunikaty na samej górze strony):

Warning: session_start() [function.session-start (http://localhost/strona/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\strona\configuration.php:1) in C:\xampp\htdocs\xxx\libraries\joomla\session\sessi on.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start (http://localhost/strona/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\xampp\htdocs\strona\configuration.php:1) in C:\xampp\htdocs\xxx\libraries\joomla\session\sessi on.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\strona\configuration.php:1) in C:\xampp\htdocs\xxx\libraries\joomla\session\sessi on.php on line 426

komunikaty pojawiają się również pod administratorem uniemożliwiając dostęp do panelu administracyjnego(nie można się zalogować)


w związku z powyższym:
1) Jak powrócić do momentu "działającego localhosta""?
2) Jeśli ktoś byłby skłonny opisać w skrócie taki proces aktualizacji/zmiany treści strony byłbym bardzo wdzięczny

pawelSafiStudio
08-10-2012, 07:40
Hej,
z jakiego edytora korzystasz ?
1. Sprawdź czy nie dodał Ci się BOM do pliku. (http://en.wikipedia.org/wiki/Byte_order_mark)
2. Sprawdź czy nie zmieniło Ci się kodowanie pliku
3. Sprawdź czy nie dodała Ci się jakaś ekstra pusta linijka np na końcu pliku configuration.php

W międzyczasie znalazłem jeszcze taki opis http://kb2.adobe.com/community/publishing/505/cpsid_50572.html
Tutaj znajdziesz opis wszystkiego o czym wspomniałem wyżej :)

pluz
08-10-2012, 15:16
joomla 1.5 +xampp

czy w configu odstępy między kolejnymi "var..." ma znaczenie? odstępy te bowiem są różne. na końcu pliku nie ma żadnych bonusów.

2 pierwsze punkty postaram się ogarnąć jak tylko zrozumiem o co chodzi:D

pawelSafiStudio
08-10-2012, 15:30
To nie ma znaczenia. Aczkolwiek polecam trzymać się semantyki kodu.
Mówiąc edytor, nie miałem na myśli serwera czy też wersji J! tylko program, w którym edytujesz pliki, np psPad ?

pluz
08-10-2012, 15:45
notatnik

pawelSafiStudio
08-10-2012, 15:53
W takim razie sprawdź przede wszystkim podpunkt 1 :)

pluz
08-10-2012, 16:16
headers already sent poznikalo:) olbrzymie dzieki.

pozostal jednak problem gdy juz przerzucilem dane na domene/hosting, mianowicie: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
-i tutaj troche boje sie ingerowac gdyz ostatnio gdy bawilem sie mysql zaczely mi wyskakiwac bledy (mysqlphpadmin jesli dobrze pamietam) ktore pojawily sie po bodaj wpisaniu przeze mnie hasla. pytanie wiec jak temu zaradzic tak bym znow nie zepsul:D

pluz
08-10-2012, 17:35
Access violation at address 10009FB0 in module 'LIBMYSQL.dll". Read of adress 00000000

cos takiego pojawia mi sie gdy chce wejsc do adminsitratora mysql(przez xampp)

w managerze zadan jako: windmysqladmin.exe

pawelSafiStudio
08-10-2012, 18:54
Spróbuj może przeinstalować aplikację.
A możesz dostać się do phpmyadmin poprzez przeglądarkę? (localhost/phpmyadmin)

Co do bazy danych, to przeczytaj na wiki.joomla.pl jak skonfigurować dostęp do bazy danych w configuration.php. Musisz zmienić wartości kilku zmiennych.


var $host = 'localhost'; // najczesciej jest to localhost
var $user = '....';
var $db = '....';
var $password = '....';