PDA

Zobacz pełną wersję : Problem: rejestracja, mail rejestracyjny



michal2603
08-10-2012, 22:05
Witam,

Można powiedzieć, że jestem początkującym, jesli chodzi o tworzenie stron WWW w Joomli, uczę się, Zaczne od tego, że przeszukałem już naprawdę dużo różnych stron na ten temat i nie potrafię znaleźć pomocy w rozwiązaniu mojego problemu. Mianowicie tworzę sklep internetowy w VirtueMart 2 i mam nastepujący problemy.

1. Problem polega na rejestracji użytkownika. W standardowej rejestracji na stronie jest 6 pól:

Pełna nazwa: * Użytkownik: * Hasło: * Potwierdź hasło: * Adres email: * Powtórz adres email: *

Bardzo chciałbym aby było ich więcej, tak aby nowy użytkownik mógł od razu wpisać swój numer telefonu, adres itp.. Chodzi mi o to aby nie nie trzeba było wpisywać tych danych w późniejszym etapie zakupów, tylko żeby było można to zrobić od razu przy pierwszej rejestracji i tu moje pytanie: Jak to można zrobić? Bardzo proszę o jakąś poradę, bo na razie jestem w kropce i nie wiem jak to zrobić. Kiedy wchodze w Kompomenty -> VirtueMart -> Konfiguracja -> Pole klientów, widzę, że znajdują się tam różne pola, min. te 6, które są w standardowej rejestracji, z tym, że nie da się ich odznaczyć/zmienić ponieważ jest na nich kłódka i kiedy najeżdżam myszką pojawia się napis:"Pole użytkownika Joomla". Czy można zrobić tak aby "założyć" kłódkę na jeszcze inne pola? Np. adres, bądź telefon?

2. Problem kolejny, następujący: Jak można zmienić mala, który potwierdza rejestracje? W którym folderze to mogę zmienić? Szukałem, szukałem i nic... A jeszcze przydałoby się zmienić maila, który potwierdza nam zakup danego produktu, bo też jest byle jaki.

Mam nadzieje, że pomożecie mi chociaż w najmniejszym stopniu. Pozdrawiam i czekam na opdowiedzi.


Pojawił się kolejny problem/pytanie - dotyczący EDYCJI KOSZYKA. Czy moze mi ktoś podać, w którym folderze zmienie czcionkę, lub ewentualne teksty, które znajdują się w Koszyku?

Dzieki, pozdrawiam