PDA

Zobacz pełną wersję : zbiorowe dodanie uzytkowników



kwabedz
12-01-2007, 13:10
witam,

muszę dodać ok 120 użytkowników, czy jest może jakiś skrypt aby pomógł mi to zrobić, dane mam w pliku excela, jakoś nie chce mi się zakładać pojedynczo aż 120 userom konta :)

chodzi o userów w serwisie

pozdrawiam,
Tomek

stone
13-01-2007, 22:34
Hmm, nie spotkałem się z czymś takim, a swoją drogą przydała by się taka opcja. Poszukaj na extensions.joomla.org jak gdzieś to tylko tam

Joomla.Professional
14-01-2007, 19:32
muszę dodać ok 120 użytkowników, czy jest może jakiś skrypt aby pomógł mi to zrobić, dane mam w pliku excela


Chyba najprościej jest zaimportować dane o użyszkodnikach bezpośrednio do bazy danych (tabela jos_users), z odpowiednimi wartościami ID i GID.

Problemem może być hasło, które musi być zahaszowane MD5, można w tym celu użyć dowolnego narzędzia, np. http://www.allhype.co.uk/tools/md5/

stone
14-01-2007, 20:29
Problem wlasnie z tym ze są jeszcze dwie inne tabele które muszą być jednocześnie uzupełnione o dane panie Professional :D

Joomla.Professional
14-01-2007, 20:46
Problem wlasnie z tym ze są jeszcze dwie inne tabele które muszą być jednocześnie uzupełnione o dane panie Professional :D


Tak, jos_core_acl_aro i jos_core_acl_groups_aro_map, ale tam same proste wartości. Uprzedzę odpowiedź, kolumn w jos_users też jest "nieco" więcej, niż opisałem :D

Cel postu był inny: kwabedz pytal o skrypty do Joomli, ja zaproponowalem bezpośredni import do bazy jako rozwiązanie alternatywne.