PDA

Zobacz pełną wersję : Dj Classfieds - nie otrzymuje maili o nowym ogłoszenu



buhhu
10-10-2012, 02:52
Witam !

Mam poważny i w zasadzie jedyny problem przez który nie mogę "zamknąć" strony. Szukam rozwiązania wszędzie. Pisałem do Pana Łukasza Ciastka ale zostałem zlekceważony - może dlatego,że do komponent darmowy nie wiem. Chodzi o DJ CLassfieds dla Joomla 1.5.

Mam skonfigurowany komponent - wpisany adres , na który ma przychodzić powiadomienie o nowym ogłoszeniu jednak nie dostaję go. Maile ze strony działają, przychodzą. Co mogę zrobić ? Gdzie szukać ?

Błagam niech mi ktoś pomoże bo nie mam już siły siedziec po kilkanaście godzin i szukać rozwiązania...

Będę niesamowicie wdzięczny za pomoc ...

pozdrawiam
Marcin

buhhu
10-10-2012, 03:44
Dodam,że przed chwilą dostrzegłem,że problem polega na tym, iż dostaję powiadomienie o nowym wpisie jeżeli jest on darmowy. Jeżeli płatny wtedy nie dostaję. Czy da się jakoś od-uzależnić wysyłanie powiadomień względem opcji "płatność" ? BŁAGAM O POMOC !

lukasz.ciastek
12-10-2012, 15:25
Witam

Odpisałem na otrzymany od Pana mail dnia 08.10.12 cytuje

"Podał Pan w konfiguracji komponentu email na który maja iść wiadomości?
Podczas edycji treści wysyłanych do użytkowników proszę pamiętać aby zachować odpowiednią ilość znaczników '%s' bo wtedy przy błędzie pliku językowego emaile też mogą się nie wyświetlać.
Jeśli wszystko jest dobrze ustawione proszę mi dać dostępy, postaram się to sprawdzić."

więc dlaczego Pan pisze ze został zlekceważony? Nie odpisał mi Pan nic na maila tylko zakłada kolejne wątki na forum.

Wskazówka odnośnie 'płatności' okazała się pomocna. Proszę w pliku components/com_djclassifieds/controller.php przenieść linie 553-573

if($par->get('notify_admin','0') && $par->get('notify_user_email','0')!=''){
$mailto = $par->get('notify_user_email');
$mailfrom = $mainframe->getCfg( 'mailfrom' );
$config =& JFactory::getConfig();

$query = "SELECT name FROM #__djcf_categories WHERE id = ".$row->cat_id." LIMIT 1";
$db =& JFactory::getDBO();
$db->setQuery($query);
$cat_name =$db->loadResult();

$fromname=$config->getValue('config.sitename').' - '.JURI::base();
$subject = JText::_('New ad in').' '.$config->getValue('config.sitename');
$m_message = JText::_('New ad in').' '.$config->getValue('config.sitename')."\n\n";
$m_message .= JText::_('Title').': '.$row->name."\n\n";
$m_message .= JText::_('Category').': '.$cat_name."\n\n";
$m_message .= JText::_('INTRO_DESCRIPTION').': '.$row->intro_desc."\n\n";
$m_message .= JText::_('DESCRIPTION').': '.$row->description."\n\n";
$m_message .= JText::_('From user').': '.$user->username.' id:'.$user->id."\n\n";

JUtility::sendMail($mailfrom, $fromname, $mailto, $subject, $m_message);
}

przed linię 494

if($price>0 || $row->special==1){

Maile powinny być wysyłane niezależnie od opłaty.

Pozdrawiam,
Łukasz Ciastek