PDA

Zobacz pełną wersję : Zamarły formularze



coliberek1
10-10-2012, 15:33
Witam,

mam niecodzienny problem. Wszystko było ok jeszcze w pn, a dziś nagle się okazało, że nie wysyłają się ze strony zadne formularze.
Właściciel strony twierdzi, że nic nie zmieniał ale podejrzewam że coś może kombinowac i przeczesuję więc ftp i panel admina w poszukiwaniu jakichś znian..

na stronie jest RSForm oraz Breezingforms

Obydwa działały ok, aż dziś wszystko padło. Wysyłane forumularze zapisują się w komponentach ale ani z jednego ani z drugiego nie przychodzi email na zdefiniowany adres..

Serwer jest na OVH. // Używane cały czas bylo PHP Mail i bylo ok

Z tego co widzę dziś został zainstalowany komponent Akeeba backup

Czy może ktoś wie co mogłoby wywołać takie skutki?

Adres strony mogę podać tylko priv, żeby w analizach google nie było ścieżki do forum ...

Byłabym niesamowicie wdzięczna za ukierunkowanie, bo od 4 h jeszcze nic nie wymyśliłam.

pawelSafiStudio
10-10-2012, 16:17
Sprawdź kto jest nadawcą wiadomości, które są wysyłane. Sporo serwerów wprowadziło ostatnio filtry SPF, które blokują wszystkie wiadomości, które są wysyłane z hostem różnym od hosta domeny.
Jeśli nadawcą jest np adres z wp, to zmień to na host strony klienta.

coliberek1
10-10-2012, 16:41
Hej, dziękuję za odpowiedź.
Już napisalam zapytanie do ovh czy przez ostatnie dwa dni wprowadzili taką lub zbliżoną zmianę.. :/ I czy fakt, że strona jest jeszcze oglądana przez adres serwera a nie domenę wywiera wpływ na formularze.
Ciekawostka przyrodnicza...

pawelSafiStudio
10-10-2012, 16:48
Tutaj masz trochę więcej info na ten temat :) Ja swego czasu kilka dni męczyłem się, dlaczego poczta nie chce się wysyłać z nadawcą jako WP poprzez php mail(). Na SMTP nie ma problemu.
http://www.lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=97

Winnetou
10-10-2012, 17:44
Sprawdź kto jest nadawcą wiadomości, które są wysyłane. Sporo serwerów wprowadziło ostatnio filtry SPF, które blokują wszystkie wiadomości, które są wysyłane z hostem różnym od hosta domeny.

Ciekawe, ciekawe. Punkcik odemnie :)

coliberek1
10-10-2012, 18:15
Co ciekawe, właśnie przyszly do mnie wszystkie formularze które uporczywie próbowałam wysylac przez stronę od godziny 14. Może support serwera dostał wiadomość i coś naprawili? Albo jakieś cuda następują. :D

Pozdrawiam
Gosia