PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie joomla na inny serwer



Panda1
10-10-2012, 15:57
Przenoszę joomla na inny serwer. Ponieważ po przeniesieniu w panelu administracyjnym nie mogę zrobić żadnej konfiguracji, znalazłem w wątku o przenoszeniu http://komputerowypoznan.pl/index.php/tips-tricks/32-jak-przeniesc-joomla.html rozwiązanie pdt.
Jeśli nasz katalog ze stroną to no /var/www/strona to po przekopiowaniu plików nadajemy uprawnienia:
chown -R www-data:www-data /var/www/strona
chmod -R 644 /var/www/strona


I teraz moje pytanie jest bardzo gupie, ale gdzie są te ustawienia? Znaczy gdzie ich szukać? Nie mam zielonego pojęcia a i nigdzie tego nie mogę znaleźć?

pawelSafiStudio
10-10-2012, 16:15
Rozumiem, że nie możesz zapisać konfiguracji ?
Sprawdź jaki masz chmod dla configuration.php

Panda1
10-10-2012, 21:02
Podziałało dopiero przy ustawieniu chmodu 777 dl configuration.php. Dziwne. Trudno najwyżej kiedy będę chciał coś zmienić to zmienie chmod na 777, a kiedy zmienię to przywrócę chmoda na normalne ustawienia. To chyba zależne od serwera bo np. przy przenoszeniu na home.pl nie było żadnego problemu, ale przy przenoszeniu z home na inny serwer już się pojawiają schody.

Gall Anonim
10-10-2012, 21:06
@Panda1 poszukaj tematów odnoszących się do rozdzielenia praw www i ftp przez administratora serwera - temat jest co jakiś czas powtarzany - tym razem kojarzę go jakieś trzy tygodnie temu.
all