PDA

Zobacz pełną wersję : menu i kategorie



climbus
12-01-2007, 13:33
Czy da się zrobić aby menu zawierało artykuły z wybranej kategorii lub sekcji i pojawiało się zawsze na stronach z tymi artykułami?

Na razie robię dla każdej kategorii osobną instancję menu i do tego menu dodaję każdy artykuł. Udaje mi się zrobić że klikając na pozycje z tego menu, menu się pojawia, ale jeżeli zajawka artykułu jest na stronie głównej to już kiknięcie na ta zajawkę powoduje wyświetlanie artykułu bez menu.

stone
13-01-2007, 21:36
Możesz dać link do strony?

climbus
14-01-2007, 11:03
Niestety nie mam jeszcze wersji online. Na razie robię rozpoznanie czy Joomla spełni moje oczekiwania.

Nie wiem czego potrzebujesz do odpowiedzi. Może trochę bardziej zilustruję:

Menu główne: Start, Konsulting, Produkty
Sekcje: Konsulting, Produkty
Kategorie: Wprowadzenie (Konsulting), Podstrony (Konsulting), Wprowadzenie (Produkty), Podstrony (Produkty)
Menu Konsulting: powinno zawierać artykuły z kategorii Podstrony (Konsulting) i się pojawiać zawsze przy jakimkolwiek artykule z sekcji Konsulting, nieważne czy kliknięty z menu czy z zajawki na stronie głównej.
Menu Produkty: analogicznie jak konsulting tylko dotyczy sekcji Produkty.

Może teraz będzie jaśniej. Czy takie coś jest możliwe a jak nie to jak to przerobić aby była podobna funkcjonalność?

Dzięki za odpowiedź.

stone
14-01-2007, 13:47
Chciałem zobaczyć strone aby zobaczyć jak się zachowuje itemid w linkach bo to od niego zalezy jakie elemnty sie wyświetlają. Sprawdź czy w przypadach gdy dla tego samego tekstu raz się menu wyswietla raz nie, czy itemid sie nie rozni

climbus
14-01-2007, 17:29
No właśnie się różni, a dokładniej mówiąc w linku ze strony głównej w ogóle nie ma: index.php?option=com_content&task=view&id=1
Link z głównego menu: index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=3

Link ze strony głównej robiony poprzez: pozkazuj na stronie głównej

stone
14-01-2007, 19:23
Hmm, a podlinkuj całą kategorię w menu i zobacz czy to coś zmieni