PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent sef płatny/bezpłatny



czarny_85
12-10-2012, 08:20
Szukałem bezpłatnych komponentów sef, ale nie mogłem nic sensownego wyszukać.

Jaki polecicie płatny komponent na poziomie 20$, aby spełniał minimum te założenia:

- zamienia polskie znaki na takie jakie chcesz ( np. ą - a ) w url.
- tworzy z automatu tytuły według stron i podstron ( np. Tytuł główny- strona - pod strona ).

Te są trochę droższe AceSEF, JoomSEF, sh404SEF.

pawelSafiStudio
12-10-2012, 09:03
Ja korzystam z sh404sef. Wg mnie jest ok, ale czasami trzeba się pobawić plikami generującymi meta dla komponentów, aby mieć dobry efekt. Pozostałych nie testowałem z lenistwa :) Nauczyłem się sh404sef i przy nim zostałem.

czarny_85
12-10-2012, 09:20
Tak tylko on jest płatny i kosztuje 39$. W dodatku nie wiem na jakiej licencji (w ilu projektach można go wykorzystać).

pawelSafiStudio
12-10-2012, 09:32
Co do licencji to wszystko masz u nich na stronie. 39$ wg mnie to nie jest dużo jak na tak zaawansowane narzędzie. Możesz szukać darmowych rozwiązań, które mają marne lub nie mają w ogóle wsparcia. Postawisz stronę i przy kolejnej aktualizacji Joomla! okaże się, ze dodatek już nie istnieje. Wg mnie lepiej zapłacić i mieć pewność, że masz komponent, który jest rozwijany od kilku dobrych lat będzie wspierany także w kolejnych odsłonach J!

czarny_85
12-10-2012, 09:47
Tak 39$ to nie jest aż tak sporo i warto się zastanowić nad tym komponentem.

Jakie macie doświadczenia z innymi tego typu komponentami?

Winnetou
12-10-2012, 10:48
Bawiłem się na początku AceSEF i JoomSEF Free, ale..., hmm. Delikatnie mówiąc logika obsługi tych darmowych komponentów jest mocno zagmatwana. Zdecydowałem się zakupić sh404sef i muszę przyznać że tu nawet bez czytania dokumentacji można niemal z marszu przystąpić do konfiguracji. Intuicyjność obsługi to taki podstawowy, choć nie jedyny atut sh404sef.

czarny_85
12-10-2012, 12:55
Zgadza się. Jeszcze przy obecnej stawce $ 3,1zł za komponentu trzeba zapłacić tylko 120zł. Nie wiesz może czy można w tedy korzystać z niego we wszystkich wykonywanych projektach? Jak to jest z licencją.

Winnetou
12-10-2012, 13:09
"Continuously developed and GPL-licensed since 2006"
http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_General_Public_License

czarny_85
12-10-2012, 13:31
Czyli rozumiem, że po jego zakupie mogą go używać komercyjnie do woli?

Teraz doczytałem, zakup pozwala na aktualizację przez 1 rok, jeśli po tym czasie chcemy aktualizacji musimy zapłacić kolejne 39$.

czarny_85
13-10-2012, 10:14
Idzie gdzieś dostać tego demo lub wersję testową. Aby przetestować przed zakupem?

Jac
13-10-2012, 13:27
Możesz przetestować ostatnią darmową wersję dla Joomla! 1.5. Można ją pobrać tutaj http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/sh404sef-optymalizacja-seo-sef-joomla.html.
Funkcjonalność w najważniejszych elementach w zasadzie taka sama, jak w najnowszej wersji. Jedynie wygląd i układ panelu jeszcze stary. Przetestujesz i zobaczysz działanie pod Joomla! 1.5 i będziesz wiedział, czy chcesz kupić wersję dla J!2.5.

czarny_85
13-10-2012, 13:33
Testowałem tą wersję, zamiana literek w url (ą -a) działa bezbłędnie lecz sam komponent wygląda na okrojony. Niema opcji ustawiania tytułów podstron np. Strona główna - podstrona - podstrona podstrony.

Jac
13-10-2012, 13:50
Nic nie jest okrojone. Kwestia odpowiedniej konfiguracji.

czarny_85
13-10-2012, 14:21
Posiadasz może scriny jak go poustawiać aby również tworzył tytuły według tego schematu Strona główna - podstrona - podstrona podstrony.?

Winnetou
13-10-2012, 14:34
tworzył tytuły według tego schematu Strona główna - podstrona - podstrona podstrony.?

To nie zależy od konfiguracji komponentu tylko od struktury przyporządkowania treści w twoim serwisie.

czarny_85
13-10-2012, 14:45
O tym sobie doskonale zdaje sprawę. Struktura menu jest dwu lub trzy poziomowa, więc takowe tytuły powinny się tworzyć. Dodatkowe przy włączonym sh404sef w url tworzy się index.php. Ustawienia J! proste adresy tak, mod_rewrite tak, adresy z przyrostkiem nie.

czarny_85
23-10-2012, 20:19
Sory, że post pod postem. Mam kilka pytań odnośnie sh404sef, jeśli ktoś odpowie będę wdzięczny.


1. Jak usunąć ze strony głównej tytułu słowo "strona główna" oto tytuł obecny: Tytuł strony - Strona główna


2. Wydarzenia na stronie mam na zasadzie​ Artykuły » Kategoria / Przegląd i tytuł po wejściu w jakieś wydarzenie wygląda tak:

Tytuł główny - nazwa wpisu w wydarzeniach | wydarzenia

jak zrobić tak:

Tytuł główny - wydarzenia - nazwa wpisu w wydarzeniach


3. Wszędzie wygląd tytułów jest taki:

Tytuł główny - Podstrona

ale w wydarzeniach jest taki:

Tytuł główny - wydarzenia

jak zrobić aby też był z dużej litery?