PDA

Zobacz pełną wersję : więcej niż 1 strona na tej samej bazie danych mysql



skoreme
12-10-2012, 18:22
Witam,
mam dostęp do sporego serwera ale host zakłada limit na ilość baz mysql do 1 sztuki.
Czy da się postawić 2 stronki w joomla! 2.5 na jednej bazie danych mysql? Czy wystarczy ustawic inne przedrostki?
Przegooglowałem temat i nie udało mi się znaleść jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam.

souacz
12-10-2012, 18:24
Tak, inne przedrostki załatwiają sprawę.
Tylko żeby Ci się baza za bardzo nie rozrosła bo mogą być inne problemy. Ale przy standardowych stronkach ze spokojem.

PeFik
12-10-2012, 18:29
Optymalnie jest max 2-3 strony na jednej bazie, jeśli dasz więcej ... ryzykujesz. To jak z jazdą na skuterze, dwie osoby - ok, a więcej to już tylko w Azji, raz naliczyłem 4 osoby + zakupy.

skoreme
12-10-2012, 19:14
dziękuje za pomoc.

GOGOKOM
12-10-2012, 22:32
Witam,
mam dostęp do sporego serwera ale host zakłada limit na ilość baz mysql do 1 sztuki.
Spory znaczy duży ale w co: możliwość załadowanie milionów GB na serwer co chcesz robić?
Postaw stronę na "zwykłym "serwerze a mega pliki trzyymaj na tym sporym.
Poza tym masz jeszcze możliwości umieszczenia bazy poza serwerem plików www może to cię usatysfakcjonuje. Poszukaj dobry serwer bazy danych i postaw tak www. To rozwiązanie umożliwia zwiększnie ilości baz ale "organizuje" inne problemy.
Nie podałeś danych serwera i co będziesz robił ale za 150 PLN rocznie masz już srewer ze "sporymi" możliwościami nie podam ci preferowanego hostu bo to nie reklamodajnia za free ale poszukaj poruwnaj i nie kombinuj a jak www rozrośnie się to już pewnei tyle zarobisz że postawisz serwer dydykowany:).

skoreme
12-10-2012, 22:50
dzięki za rady, zamykam temat:)