PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie strony/części serwisu na hasło.



eddihking
15-10-2012, 16:17
Witam,
poszukuje rozwiązania które pozwoli na zabezpieczenie części serwisu/wybranych treści hasłem, które każdorazowo przy logowaniu wymagałoby uwierzytelnienia mailowego.

W praktyce część treści serwisu ma być dostępna za opłatą i chciałbym uniknąć sytuacji gdzie użytkownicy dzielą się kontem i hasłem.

Czy zna ktoś godne polecenia gotowe rozwiązania dla tego problemu? Oczywiście nie muszą być one bezpłatne.

PeFik
15-10-2012, 17:33
Ciekawy komponent z polskimi płatnościami, który spełniałby twoje oczekiwania tworzy/testuje Michał Trzepizur --> http://www.trzepizur.pl/autor.html
Opowiadał on o nim na Polish Joomla!Day

eddihking
15-10-2012, 17:48
Właśnie przyjrzałem się prezentacji tego komponentu. Jest on bardzo ciekawy i szczerze mówiąc nie mogę doczekać się jego publikacji.
Kapitalna opcją byłoby uniemożliwienie udostępniania konta i hasła przez użytkowników, a niestety spotkałem się już z takimi praktykami.
W międzyczasie miałem też okazję poszukać informacji w sieci i natknąłem się na tematykę OTP (one-time-password). Muszę się dowiedzieć o niej więcej, ale wstępnie zastanawiam się czy istnieje możliwość zastosowania OTP w przypadku dostępu do treści zamieszczonych w serwisie www opartym na joomli?

eddihking
16-10-2012, 10:42
Witam,
jeszcze nasuwa mi się jeden patent.

Przy logowaniu użytkownik musi podać captcha, różnica pomiędzy normalna captcha miała by polegać na tym że kod nie wyświetla się na stronie www, a przychodzi do użytkownika mailem na adres podany przy rejestracji.

Może ktoś pomoże mi z tego typu rozwiązaniem?

PeFik
16-10-2012, 14:20
Sugeruje dział Zleceń