PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentu FrontpageSlideshow-v3.2.0 w Joomla 3.0



mirox
15-10-2012, 15:23
Zainstalowałem Joomla 3.0 i chciałem dodać komponent FrontpageSlideshow-v3.2.0 z którego bez problemu korzystałem w Joomla 2.5. Jednak podczas instalacji pojawia się komunikat:
Ostrzeżenie JInstaler::Instalacja: Nie znaleziono pliku instalacyjnego XML

Prubowałem instalacji bezpośrednio z katalogu tmp podając dokładną ścieżkę pliku xml pojawia się komunikat:

Podaj ścieżkę do pakietu instalacyjnego.

Dodam jeszcze, że próbowałem zmiany kompresji paczki instalacynej ale nic to nie pomogło.
Może wiecie, macie jakieś pomysły co jeszcze może być przyczyną błędu instalacji. Proszę o pomoc.

zwiastun
15-10-2012, 16:21
A do jakiej to wersji Joomla! ma Pan, Szanowny Panie, FrontpageSlideshow?

PeFik
15-10-2012, 16:36
Nie ma jak nie doczytać na stronie producenta "Frontpage SlideShow: Uber slideshow system for Joomla! 1.5-1.7-2.5 & any PHP based website!"

Kiedy zrobią wersje zgodną z J3.0, za kilka tygodni ?

mirox
15-10-2012, 16:56
No tak to niby do Joomla 1.7 - 2.5. To może raczej powinienem zadać pytanie co zrobić aby działał pod Joomla 3.0. A tak na marginesie to wiele modułów i komponentów zainstalowałem z Joomla 2.5 i nie było problemu. Może ktoś się orientuje jakie różnice zaszły w wersji Joomla 3.0 lub jakiej modyfikacji dokonać aby akurat ten komponent się zainstalował. Sądze że nie jest to aż coś tak poważnego.

mjmartino
15-10-2012, 17:32
Zmian jest około 20 tyle mogę podpowiedzieć :) sam nie wnikałem głębiej bo póki co nie miałem takiej potrzeby.. ale są i dlatego nie wszystkie dodatki będą działać na j3.0