PDA

Zobacz pełną wersję : Vurtuemart - problem z koszykiem



jakotako
17-10-2012, 11:10
Witam serdecznie,
Aktualizowałem Joomla! 1.5.13 do 1.5.26 i teraz w Virtuemart (1.1.3) po dodaniu produktu do koszyka,
gdy klikam w "koszyk" w okienku popup (lub w module) - Koszyk otwiera mi się sam, w tym samym oknie, zastępuje całą stronę.
Gdy cofnę do poprzedniej strony i ponownie kliknę w "koszyk" w module - otwiera się dobrze.
Gdy po dodaniu produktu do koszyka w nic nie kliknę tylko po prostu odświeżę stronę - wczytuje mi się tylko to, co mam w "edytuj sklep/opis sklepu" (virtuemart jest stroną startową).
Jak temu zaradzić?
z góry Dzięk!

Jdwind
17-10-2012, 11:25
Najnowsza wersja VM z linii 1.x to wersja 1.1.9. Zaktualizuj, może pomoże.

jakotako
17-10-2012, 11:29
Myślałem o tym, tylko obawiam się, czy nie rozleci się konfiguracja płatności dotpay.
----
Zaktualizowałem do virtuemart 1.1.9 i nadal występuje ten problem :(

Jdwind
17-10-2012, 16:06
Tam chyba w ustawieniach głównych był AJAX, poszukaj czy to nie będzie z tym związane. Sróbuj to wyłączyć i wtedy zobacz.

jakotako
17-10-2012, 17:19
Dzięki, to trochę pomogło:
teraz po dodaniu produktu do koszyka otwiera się zaktualizowany koszyk, a klikając w "kontynuowanie zakupów" nie wraca do przedmiotu, ale przenosi do widoku kategorii.
Ale jest lepiej.
Ścieżka do tego ajaxa: vm/konfiguracja/strona/układ i dalej konfiguracja szablonu sklepu.

jeśli ktoś wie, jak to naprawić, żeby działało z ajaxem, to śmiało niech dopisuje rozwiązania :)

Jdwind
17-10-2012, 20:06
Generalnie, z tego co pamiętam, to raczej się wyłączało tą opcję, bo właśnie powodowała błędy. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, zostaw wyłączone, jak przeszkadza to poszukaj innego rozwiązania.

jakotako
17-10-2012, 21:52
no i szukam :)
znalazłem starą kopię plików z serwera i backup bazy danych (niestety nie korzystałem wtedy z akeeba), zainstalowałem w nowym miejscu,
niby wróciłem do poprzedniej wersji, bo w panelu administracyjnym wszystko wygląda ok, ale kiedy klikam na "Podgląd" strony, to otwiera mi się "mojadomena.pl/staryprostyadres " z dopiskiem "?vmcchk=1" (kiedy wchodzę na mojadomena.pl jest to samo).

Proste adresy wyłączyłem, zmieniłem adres w menu, a i tak nic się nie zmienia.
A ciekawe, że kiedy zastąpię "staryprostyadres" pełnym adresem z oryginalnej witryny - wszystko otwiera mi się ok, i dalej strona działa ok (również z ajaxem :).
Gdzie zmienić ten "staryprostyadres"?

souacz
17-10-2012, 22:09
a w panelu VM zmieniłeś sdres?

jakotako
17-10-2012, 22:13
zmieniłem,
ale teraz to chyba taki problem bardziej ogólny z joomla się zrobił, bo w sumie tak jakby w ogóle ustawianie menu nie działało - co bym nie ustawil i tak kieduje na "staryprostyadres"
(link do strony: www.aktywneafirmacje.pl (http://www.aktywneafirmacje.pl) a dobrze wchodzi na http://www.aktywneafirmacje.pl/index.php?option=com_virtuemart)

jakotako
17-10-2012, 23:01
hmm, okazało się, że w tej nowej instalce zabrakło pliku .htacess
- po jego uzupełnieniu nadal wczytuje "staryprostyadres?vmcchk=1", ale teraz również strona się wczytuje...
ciekawe, że mogę zmienić domyślną stronę w menu (i wczytuje się prawidłowo), a "staryprostyadres" jest zawsze ten sam...