PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe



tymex
17-10-2012, 12:52
Stronka http://www.vbsproduct.pl/
Z prawej strony formularz aicontactsafe i prośba o pomoc w formatowaniu. Firebug pokazuje że w przestrzni pod ostatnim polem, a przyciskiem wyślij jest dwa razy <br clear="all">.
Chciałbym się tego pozbyć, aby ta przerwa była mniejsza, ale już chyba przejrzałem wszystkie pliki i nie mogę znaleźć miejsca gdzie to usunąć.
Od razu zapytam gdzie można edytować sposób wyświetlania komunikatów np. kiedy źle wpiszę email.

Dziudek
18-10-2012, 08:06
Jeżeli chodzi o wyświetlanie komunikatów Joomla!:

strukturę tych wiadomości można zmienić w pliku libraries/joomla/documenthtml/renderer/message.php

Ja osobiście jeszcze aby uniknąć dodatkowego kontenera - który jest zawsze generowany niezaleznie od tego czy jest wyświetlany jakiś komunikat czy nie stosuję następujący kod otaczający kod wczytujący message:



<?php if(count($app->getMessageQueue())) : ?>
<jdoc:include type="message" />
<?php endif; ?>


gdzie $app to zadeklarowane gdzieś wcześniej:


$app = JFactory::getApplication();


Oczywiście treść komunikatów edytujemy w plikach jezykowych Joomla! ;)

tomaszek83
18-10-2012, 08:18
strukturę tych wiadomości można zmienić w pliku libraries/joomla/documenthtml/renderer/message.php

a co kiedy zaktualizujesz Joomla? Za każdym razem edycja pliku? Średnio fajne rozwiązanie.

Dziudek
18-10-2012, 08:25
Dywagacje czy jest to fajne rozwiązanie czy nie to już zupełnie inny temat, natomiast poza modyfikacją kodu bezpośrednio w buforze JResponse jest to jedyne szybkie rozwiązanie, nie wymagające regexpów jakie znam (zresztą jeżeli zmieni się coś w tym pliku to pewnie i regexpy trzeba będzie zmienić).