PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o dodatki do strony (sklep, galeria, kalendarz, mapa itd)



tanatos
18-10-2012, 09:47
Pewna niekomercyjna organizacja lokalna poszukuje CMSa na którym stanie jej strona, w związku z tym ze pytanie od nich zostało skierowane do mnie, a ja bardzo długo takimi rzeczami się nie zajmowałem, wiec pytanie do szanownych kolegów z forum.


1. Co postawić lepiej Joomle 3.0 czy 2.5.x
2. Ma tam być sklepik z pamiątkami regionalnymi (pomoc lokalnym rękodzielnikom w sprzedaży ich wyrobów) - tu raczej tylko VirtueMart - ale czy potrzebne będą dodatkowe komponenty (płatność online PayU, galeria, promocje). Najlepiej aby była opcja wystawiania przez każdego artystę oddzielnie swoich prac w jednym sklepie
3. Dodatkowo ma być zrobiona baza noclegowa regionu. W bazie powinna być możliwość dodawania obiektu, z oznaczeniami np parking, dla zwierząt, ceny, atrakcje, zdjęcia itp itd, oraz wyszukiwanie po takich kryteriach. Jeżeli każdy właściciel obiektu mógłby sam edytować swój obiekt to byłoby rewelacyjnie :) - zastanawiałem się nad Alberghi 2.1.2
4. Kalendarz imprez regionalnych z możliwością wyszukiwania np. po kategorii imprezy, dacie itp.
5. jakiś mod do umieszczania przy artykułach itp połączeń społecznościowych typu +G, Lubię to! na FB itp
6. Witryna powinna mieć opcję wielojęzyczności, tj. przełączania języków - wstępnie przewidziane są wersje PL, RUS, EN
7. Baza kontaktów, adresy, telefony, www: muzea, ważniejsze punkty, - myślałem o SOBI2
8. Mapa - umiejscowienie wszystkich punktów na mapie. Tu raczej w grę wchodzi google maps, tylko jakiś mood który by łączył Joomle z Google Maps. Chodzi o to żeby można było punkty odnaleźć na mapie warstwowo, czyli np. zaznaczając muzea, pokazuje wszystkie muzea, agroturystyka - wszystkie kwatery agro itp.
9. System banerowy, ze statystykami (wyświetlenia, kliknięcia)
10. Stopka i zasady prawne - AkoLegal




Będę wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie modułów i komponentów czy to wymienionych przeze mnie, czy też jakie koledzy polecają.

Misa
18-10-2012, 12:41
1 Joomla to nazwa wlasna więc sie nie odmienia Moim zdaniem joomla 2.5
2 Czy potrzebne beda nowe komponenty to niewiem czego oczekujesz Komponenty zwiazane z platnosciami sa zazwyczaj platne Czy jest mozliwosc wystawiania wlasnych "aukcji, ofert" pewnie tak poprzez nadanie uprawnien uzytkownikom choc pewnosci niemam
3.Baza noclegowa moze byc zrobiona w SOBI, DJCLASSIFIELDS i wielu wielu innych componentach :)pytanie brzmi czy chcesz by dodawane ogloszenia były platne? czy darmowe?
4. GCallendar
5.Polecam K2
6. Joomfish ale tego jeszcze nie ogarnąlem
7. SOBI DJ CLASSIFIELDS
8. Chyba DJ CLASSIFIELDS I CHYBA SOBI
9. Masz ogyginalne :)
10. STWÓRZ SZABLON I WPISZ SOBIE STOPKĘ CZY TEŻ NÓŻKĘ :D

tomaszek83
18-10-2012, 14:07
6. Joomfish ale tego jeszcze nie ogarnąlem

po co??? Wielojęzyczność w Joomla 2.5+ jest w standardzie.

Misa
18-10-2012, 14:56
Dziekuje pieknie za odpowiedź :D heh sam nauczyłem się czegoś nowego :) ale zadam pytanie, czy jeśli w nadpisze tłumaczenia w panelu admina to "wielojęzyczność" będzie nadal funkcjonowała poprawnie :)?

tomaszek83
19-10-2012, 07:55
wielojęzyczność serwisu a tłumaczenie zaplecza to dwie różne sprawy. Zaplecze możesz mieć w jakim chcesz języku. Natomiast na stronie możesz mieć 5,10,15 i ile chcesz języków.