PDA

Zobacz pełną wersję : Pagebreak nie działa



LydRayn
18-10-2012, 22:08
Witam!
Z Joomlą zacząłem mieć do czynienia 3 dni temu i zetknąłem się z problemem póki co nie do przejścia jak dla mnie.
Chodzi o pagebreaker'a, który nie dzieli mi artykułu na taby. Robię wszystko zgodnie ze wszystkimi filmikami instruktażowymi na youtubie i nie wiem dlaczego to nie działa.
Zamiast artykułu podzielonego na zakładki (taby) wyświetlają się poziome linie oddzielające poszczególne części artykułu i w sumie nic z tego nie wynika. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Mam joomlę 2.5 (gdy pierwszego dnia bawiłem się joomlą 1.5 wszystko grało jak należy).

Dziudek
19-10-2012, 08:42
Witam,

To jedno z ustawień pagebreaka, gdyż posiada on kilka różnych trybów wyświetlania podzielonych stron: wspomniany wcześniej, podział ze spisem treści i taby.

Proszę wejść do ustawień plugina i tam powinno być ustawienie, które zmienia układ pagebreak - jest do wyboru kilka opcji m.in. sliders i tabs.

LydRayn
19-10-2012, 09:54
Wiem, już wcześniej ustawiłem na tabs itd. Problem w tym że to w niczym nie skutkuje.

Dziudek
19-10-2012, 10:03
W takim razie wynika z tego, że użyty szablon nie wspiera stylowania CSS pagebreak'a.

zique
29-07-2013, 07:20
Zainstaluj dodatek JCE toolbar - mi pomogło :) http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla-25

zwiastun
29-07-2013, 09:31
W artykule trzeba również umieścić znacznik podziału Czytaj więcej. Rozwiązuje problem.

zique
29-07-2013, 09:53
Mi osobiście samo wstawianie znacznika podziału do artykułu nie pomogło, zamiast dzielić na strony artykuł, w jego treści ( na witrynie) pojawiała się tylko kreska, dopiero zainstalowanie tego dodatku pomogło rozwiązać problem : ]

zwiastun
29-07-2013, 10:19
Nie bardzo wiem, jaki związek z dodatkiem Conent Pagebreak (Podziel stronę) ma dodatek JCE toolbar. Powiem więcej, nie bardzo wiem, co to jest JCE toolbar - chyba że masz na myśli po prostu Edytor JCE. Ale wówczas związek między działaniem dodatku Pagebreak a edytora jest zupełnie niezrozumiały. Czy edytor TinyMCE zmieniał kod znacznika?
Przypuszczam, że po prostu skojarzyłeś zainstalowanie JCE z poprawnym działaniem Pagebreak.
Szare linie zamiast podziału na strony/karty/ fałdy harmonijki pojawiają się w Joomla 2.5 widoku przeglądu artykułów jeśli nie ma znacznika Czytaj więcej. W Joomla 3.x spotkałem się również z przypadkiem, że szare linie pojawiły się w widoku całego artykułu. W obu przypadkach problem rozwiązało dodanie znacznika Czytaj więcej.

Ale może i masz rację :)