PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisanie dodatku pagenavigation



Chomiczycho
19-10-2012, 10:52
Witam,
chcę nadpisać plugin plugins\content\pagenavigation\pagenavigation.php. W związku z tym, że dodatki nie nadpisuje się w standardowy sposób, tak jak wyczytałem w sieci skopiowałem folder pagenavigation, nadałem mu nazwę pagenavigation2 i wyłączyłem plugin oryginalny czyli pagenavigation. Mam jednak problem bo Joomla nie wykrywa tego nowego folderu i nie pojawia się on w zestawieniu dodatków. Może ktoś wie jak go wykryć?

pawelSafiStudio
19-10-2012, 11:04
W jakim celu chcesz nadpisać ten plugin? Być może znajdzie się jakieś prostsze rozwiązanie.
Jeśli nie będziesz korzystał z tego pluginu tylko z nadpisanego, to może dokonaj zmian od razu w tym pluginie ?

Chomiczycho
19-10-2012, 11:16
Zrobiłem w oryginale zmiany, tylko wolę tego unikać bo przy aktualizacjach może się nadpisać znowu. Potrzebuję zmienić miejscami next i prev aby przy artykułach posortowanych od najświeższego po prawej stronie w next był artykuł nowszy a po lewej w prev starszy.

pawelSafiStudio
19-10-2012, 11:28
A nie możesz nadpisać po prostu szablonu paginacji ?

Chomiczycho
19-10-2012, 12:10
paginację wstawiałbym w artykule, a ja nie chcę go dzielić tylko przełączać się między artami w danej kategorii za pomocą strzałek pagenavigation, które umieściłem po lewej i prawej stronie ekranu

pawelSafiStudio
19-10-2012, 12:14
Ok, rozumiem. A plugin nie umożliwia ustawienia sortowania?
jeśli nie to skopiuj sobie plugin i stwórz tak jakby nowy na podstawie tego. Musisz po prostu zmienić nazwę w pliku pluginu (nazwa klasy) i w xml. Znajdź sobie na wiki jaka jest składnia pluginów i nadpisz wszystkie wymagane nazwy. Potem spakuj do zip i zainstaluj.

Chomiczycho
19-10-2012, 12:40
szkoda że nie wiadomo jak wykryć wysłane pliki przez ftp (o ile się w ogóle da)