PDA

Zobacz pełną wersję : Przeźroczyste tło kalendarza Google wklejonego jako iframe



przepro
19-10-2012, 12:25
Witam serdecznie,
kiepski ze mnie webmaster :=), ale chętny do nauki. Może ktoś z szanownych formowiczów zna rozwiązanie problemu: jak zmienić białe tło kalendarza google wklejonego przez iframe na stronę Joomla 2.5, iframe wzięty z generatorka google. W generatorku brak takiej opcji, ręcznie wstawiane background-color: transparent do iframe w artykule nie pomaga. Z podobnymi pytaniami w sieci już się spotkałem, nigdzie nie było rozwiązania problemu.
Z góry serdeczne dzięki za ew. pomoc.
Pozdrawiam

Jdwind
19-10-2012, 12:33
Raczej w iframe nie zmienisz nic, z tego co się orientuję.

przepro
19-10-2012, 12:55
Dzięki zainfo, ale skoro w iframe się nie da, to może w Joomla gdzieś można to przestawić dla artykułu.?

Jdwind
19-10-2012, 13:01
W artykule owszem, ale iframe będzie zawsze wyświetlać oryginalny kod, tego nie zmienisz.

przepro
19-10-2012, 13:14
Znalazłem takie cos, nie wiem niestety jak tego użyć: http://code.google.com/p/restylegc/wiki/HowDoI
cyt:
...change the background color?

Make sure to remove the inline style from the body tag. This is accomplished by:
$('body').removeAttr('style');
and should already be present.

Add a background or background-color property to the body style block.
Make sure to add allowtransparency="true" to the <iframe> tag. This is necessary for IE to display the background color properly.


koniec cyt.

Na stronie mam ciemny obrazek i zależy mi na przeźroczystym tle tego kalendarza, bo całość wygląda okropnie i nawet amartorszczyzną nie pachnie :=)

AD 1. Wstawić to przed iframe w tagi **********..</script> ?
AD 2. Ten background to gdzieśw stylach Joomli wstawić
AD 3. Z tym to nie ma problemu.

Dziudek
19-10-2012, 14:20
Jeżeli iframe ładuje stronę z zewnętrznego adresu to nie ma szans by cokolwiek w takim iframe zmodyfikować z poziomu naszej witryny ze względu na sandbox przeglądarki, który uniemożliwia operacje cross domain.

przepro
23-10-2012, 09:09
Oki, dzieki za info. Siły przekieruję na inny front. Pozostaje poczekać na wujka google aż cos zmieni.
Pozdrawiam serdecznie.