PDA

Zobacz pełną wersję : LimitStart - jak zwiększyć liczbe artkułów na startowej?



FFK_TV
20-10-2012, 12:33
Serwus, (pierwszy post na forum)
mam dwie kwestie, pierwsza typu zwiększenie limitu artykułów wyświetlanych na stronie głównej - na chwilę obecna mam tylko 5.
A chciałbym by było więcej: 10 - 15.
To jedna kwestia.

Druga dotyczy tego iż rozjeżdżają się tematy mi na tej stronie i nakładają pod prawą kolumnę.
Muszę tak kombinować z ułożeniem tych artykułów w panelu, żeby się to poukładało w wąskim obrazie.

Wcześniej brałem się na sposób i umieszczałem wszystko w jednym artykule - jest to mało wygodne i czasochłonne (dodawanie odnosników), a jak się dodawało kolejny artykuł to były rozjechane w tle prawej kolumny - tak jak teraz przed pzrestawieniem ich kolejności.

Zmieniłem serwer i instalowałem wszystko od nowa - a raczej odtworzyłem po nowemu i gdzieś tam przy instalacji było takie pole do zaznaczenia ilośc artykułow na głównej stronie - tylko teraz w panelu 'sterowania' nie mogę tego odnaleźć.
Oto strona (http://www.ffk.org.pl).

Prosze o pomoc ;).
To mój debiut. Pzdr

Karol99
20-10-2012, 14:03
Oto lektura (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Menu/Start), która pozwoli Ci rozwiązać pierwszy problem (przeczytaj też inne artykuły z tego działu - pewnie się przydadzą).

Co do rozjeżdżania układu strony - powodem są zbyt wielkie elementy, które umieszczasz: plejerki filmów. Policz sam, ile pikseli może mieć okienko plejerki, jeśli ma zmieścić się na połowie szerokości głównej kolumny szablonu.

FFK_TV
20-10-2012, 14:41
Spoko - widać przeoczyłem ten atrybut z lektury w ustawieniach Strony Głównej, a tak podejrzewałem :)
Dzięki serdeczne za pomoc.

Co do wielkości playerów, to nawet jak wrzucam standardowe z kodyfikacji typu np: {youtube}link{/youtube} to i tak się rozjeżdżają okna pod prawy pasek, a głupio wyglądają takie miniaturki jak im pozmniejszam rozmiary w przeglądarce.

Dobra to jeszcze pytanie do Strony Głównej, z innej nieco beczki:
Górny obrazek, który jest tylko widoczy w pasku tytułu witryny, po prawej stronie (najczęciej żabka lub insygnia joomli) - gdzie mogę go zedytować i podmienić?

Karol99
20-10-2012, 15:01
Plejerki: pytanie, czy one muszą być w takiej formie na głównej stronie?... Moze tylko w rozwinięciu artykułu, może mogą wyskakiwać w shadowboxie?

Obrazek: jeśli dobrze Cię rozumiem, to chodzi o favicon - wpisz to słowo w forumowej wyszukiwarce.

FFK_TV
20-10-2012, 15:33
Odtwarzacze (plejerki) - pooki co zostaną, udało mi się posegregować zawartość w jednej kolumnie - teraz to bez znaczenia, problem był przy dwóch kolumnach, ale widac sa zbyteczne, bo nawet tekst się wtedy układa dziwnie :blink:.
_______
Favicon? - Nie, nie - chodź i to będzie przydatna informacja ;).
Chodzi mi o obraz, który jest w tytule witryny, na przykład tutaj na forum, na samej górze jest pas, gdzie od lewej jest logo Joomli, napis, potem poniżej menu, potem po prawej Witaj -> Użytkownik, Wiadomości, Profil itd.
U mnie w tym miejscu po prawej jest obraz zmieniający się raz na żabkę, raz na joomlowe jakieś inne loga.
Chciałbym to zamienić na swój obraz, który w poprzedniej wersji strony był podmieniony (niestety nie przeze mnie), na mojej stronie jest tam wyszukiwarka -> chodzi o tło za nią (w pasku tytułu witryny FFK itd).

Karol99
20-10-2012, 21:50
Plejerki: w jednej kolumnie to wygląda całkiem sensownie :)

Header: obrazek pochodzi z katalogu templates/ja_purity/images/header/. Szablon ma mechanizm losowego wyświetlania znajdujących się tam obrazków - odpowiedzialny za to kod znajduje się w pliku index.php szablonu zaraz za komentarzem <!-- BEGIN: HEADER -->

BTW na takie pytania bezbłędnie odpowiada Firebug (https://addons.mozilla.org/pl-PL/firefox/addon/firebug/) - polecam

FFK_TV
22-10-2012, 12:31
Super, zapoznam się z tym dodatkiem.
W każdym bądź razie dzięki za pomoc :D.

Jak coś to będę pisał :up:.