PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją czegokolwiek po migracji na inny serwer



Fedajkin
21-10-2012, 08:44
Witam!

Problem pojawił się po migracji z serwera na serwer... od tej pory nie mam możliwości zainstalowania żadnego dodatku/plugina/modułu. Żeby było ciekawiej aktualizacje automatyczne idą bez problemu.

Przy próbie instalacji dostaję informacje jak na screenie
5986
W menu pojawia się informacja o zainstalowaniu komponentu:
5985
W bazie nie pojawia się żaden wpis, a próba uruchomienia kończy się błędem 404. Joomla nie tworzy katalogów w components i administrator/components (prawa nadane poprawnie) i dostęp do logs/tmp również jest.

Jakieś pomysły, bo zaczynam być zdesperowany :) Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to na pewno je udostępnię.

P.S. Adres strony http://piotrkow.zhp.pl/

mjmartino
21-10-2012, 20:20
Prawa nadane poprawnie tzn jakie mają katalogi ?
Może Twój user bazy danych nie ma uprawnień do tworzenia tam nowych tabel ?

Fedajkin
21-10-2012, 20:29
User bazy ma wszystkie uprawnienia... właśnie wpadłem na pomysł z prawami 777 na katalogi bo wcześniej były 755, ale kurcze na innej wersji chodzi.

mjmartino
21-10-2012, 20:35
777 jest wysoce ryzykowne powinno być 755 a jesli nie działa na 755 to musisz pisać do admina o reset uprawnień tak abyś Ty był ich właścicielem.

Fedajkin
21-10-2012, 21:04
Dzięki za wskazówki... powalczę po powrocie z delegacji :)

P.S. Po zmianie na 777 wszystkiego teraz mam większą kaszanę :) podczas próby logowania do panelu:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.Please contact the server administrator, admin@piotrkow.zhp.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.

P.S.2. Naprawiony dostęp.

mjmartino
21-10-2012, 22:37
.httaccess zmien na httacess.txt pewnie mod_rewrite niejest właczony na serwerze.

Fedajkin
21-10-2012, 22:45
mod włączony na serwerze. Bardziej bym szedł w brak plików do rozpakowywania czy coś... no nie wiem, katalogi nie tworzą się w bazie nic się nie dzieje (choć nie do końca bo jak widać na screenie pojawia się menu).

mjmartino
21-10-2012, 23:26
Chodziło mi o bład internal error ; )
A jakim narzędziem migrowałeś swoja stronę ?

wezykowski
22-10-2012, 09:35
A ścieżki w pliku configuration.php masz poprawne?

Fedajkin
27-10-2012, 00:43
Strony nie migrowałem żadnym narzędziem... po prostu export bazy...

@wezykowski - ścieżki do logs/tmp? Oczywiście, że tak i katalogi są zapisywalne...

Sorry, że tak późno, w delegacji byłem.

wezykowski
29-10-2012, 13:06
A $live_site, $ftp_root? A co z .htaccess? Nie działają Ci wszystkie linki ze strony głównej. Masz włączone proste adresy?

Fedajkin
29-10-2012, 14:12
A $live_site, $ftp_root? A co z .htaccess? Nie działają Ci wszystkie linki ze strony głównej. Masz włączone proste adresy?

Rzeczywiście znowu włączyłem proste adresy i się popie&^$%$#@.. już poprawiłem - dziękuję.

Nie wiem co powinno być w $live_site - aktualnie jest puste.
$ftp_root nie korzystałem nigdy ale już dodałem, nadal bez zmian.

Nie rozumiem pytania o .htaccess - jest i istnieje.

wezykowski
29-10-2012, 17:59
W public $live_site wpisz public $live_site = 'http://www.twojadomena.pl/'; i pamiętaj o "/" na końcu. Teraz .htaccess masz już OK, jak włączyłeś proste adresy.

Fedajkin
01-11-2012, 19:02
Dodane wszystko co podałeś... niestety nie podziałało... chyba będę musiał całość od nowa zainstalować.

shadow21
07-11-2012, 23:32
Prosze sprawdzic poprawnosc bazy danych za pomoca opcji w zapleczu Joomla 2.5 ta opcja naprawia tabele jesli sa niepoprawne :)

Fedajkin
08-11-2012, 06:52
Niestety, w bazie wszystko ok.