PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart + repozytorium plików (osobne sys. logowania)



adamuscm
22-10-2012, 11:35
Witam,

chciałbym stworzyć sklep internetowy oparty na Virtuemart, a do tego stworzyć repozytorium plików, które wymagałoby logowania żeby coś pobrać.
Ważne jest to że do repozytorium dostęp dostaje tylko określona grupa użytkowników, do wypełnienia ma dane adresowe oraz dodatkowo utworzone pola w formularzu rejestracji. Osoba, która rejestruje się w sklepie ma nie mieć wyświetlanych tych dodatkowych pól. Osoba, która zarejestruje się w sklepie ma nie mieć dostępu do repozytorium.

W sklepie zakupy ma mieć możliwość robić zakupy każdy. Do repozytorium plików ma mieć dostęp tylko wybrana grupa uzytkowników.

Ważne jest też to żeby na zapleczu łatwo można było odróżnić użytkowników, którzy chcą mieć dostęp do repozytorium i tych którzy chcą zrobić zakupy w Virtuemart. Chodzi o to żeby będąc na zapleczu i przeglądając liste użytkowników nie trzeba było sprawdzać każdego usera, a tylko osoby które chcą mieć dostęp do repozytorium (i gdy wszystko jest ok przypisać do odpowiedniej grupy z dostępem do plików).

Czy da rade zrobić jakoś sensownie na jednej instalajcji Joomla takie cos?
Obecne przychodzi mi do głowy tylko pomysł z jakąś dodatkową kolumną w tabeli userów tak żeby rozróżnić ich gdzie się rejestrowali i do czego chcą mieć dostęp (sklep czy repozytorium).

Jeśli za bardzo pokreciłem opis to gdy będą jakieś wątpliwości na pewno postaram się objaśnić jeszcze raz o co mi chodzi.