PDA

Zobacz pełną wersję : Systemy Płatności w Komponentach a kwestia wielojęzyczności.



Gall Anonim
22-10-2012, 20:58
Przyszedł mi niespodziewanie do głowy taki problem - tymczasowo jest on czysto akademicki ale .....
Następująca sytuacja:
Tworzymy stronę z jakimkolwiek komponentem używającym do rozliczeń polskiego systemu płatności i PayPal'a
No i co zrobić aby w polski system płatności w wersji powiedzmy anglojęzycznej nie był pokazywany a w jego miejsce pojawiał się inny i w dalszym ciągu PayPal ?
Pzdr

mjmartino
22-10-2012, 21:37
TO już by chyba zależało od budowy takiego komponentu i od tego czy obsługuje wielojęzyczność.. w samej konfiguracji w takim systemie powinna być owa funkcjonalność że coś ma być widoczne a coś nie ; ) np PayPal domyślny na wszystkie jezyki a na PL przypisujemy sobie te co chcemy dodatkowo ; ) Ja tak to widzę.

souacz
23-10-2012, 05:13
Widziałem taką wersję VM, właściwie to był jakiś dodatek do VM, komercyjny rzecz jasna.
Można było ustawić to o czym wyżej plus np. rodzaje wysyłki itd. w zależności od kraju.
Języki też to to obsługiwało.
Dokładnie nie pamiętam bo w końcu nie kupiłem (dość drogie) ale na screenach fajnie to wyglądało od strony panelu.

Tak, że @mjmartino ma rację; to chyba już w zależności od komponentu, inaczej to tylko subdomena dla poszczególnych krajów i osobne instalacje...

pawelSafiStudio
23-10-2012, 07:40
Ja kiedyś robiłem coś podobnego. Modyfikowałem wówczas obie formy płatności. Są portale, które rozpoznają z jakiego kraju wchodzi user, wraz z API np: http://www.ipinfodb.com/ip_location_api.php ( przy dobrych chęciach można i z Google skorzystać ). W zależności czy ktoś był z Polski czy z zagranicy była płatność payu lub paypal. Dość prosta sprawa :) Kwestia tylko rozpoznania kraju, skąd wchodzi user.

Dylek
23-10-2012, 07:59
Miłe, ale nie do konca sluszne rozwiazanie, jesli chodzi o automat. A co w przypadku gdy bedziesz za granica, a bedziesz chcial zaplacic ze swego polskiego banku? A co w przypadku gdy jakis operator (jak kiedys chyba z Neostrada bylo) bedzie mial jakas pule IPkow np niemiecka, a nie polska? Itp itd. Moim zdaniem powinno to byc przelaczane na zyczenie usera - chocby klikajac w sandardowa flage wyboru jezyka.

pawelSafiStudio
23-10-2012, 08:04
Zgodzę się w 100% :) Natomiast tutaj było takie życzenie klienta. Dodatkowo musieliśmy zmienić dostawcę API, gdyż jak wiadomo swego czasu neostrada udostępniała sporo IP, które były przypisane do Niemiec. Można też ukrywać płatności w zależności od wybranego języka. Natomiast jaki język automatycznie się ładuje na podstawie IP. Jeśli ktoś będzie chciał płacić polskim procesorem to po prostu przełączy na polski język. Rozwiązań jest naprawdę sporo.

damsaw
25-10-2012, 16:10
Souacz mógłbyś pomyśleć gdzie widziałeś taki dodatek? Bardzo by mi się przydał!

souacz
25-10-2012, 18:03
Nie pamiętam. W Google znalazłem. Jakaś firma na R. To było dawno, tak w okolicy vm 1.4

--- sent from Android mobile device

damsaw
25-10-2012, 19:05
Ale polska firma czy angielska?

souacz
26-10-2012, 00:59
Nie mam pojęcia, może chińska, czeska, wietnamska...
Strona po angielsku w każdym razie, taka niebieska jakaś.
Chyba w google wpisywałem "payment method depending on country virtuemart" i wyskoczyło na którejś stronie ;)
Spróbuj, google za darmo wyszukuje

Tak serio to po prostu nie pamiętam szczegółów, dawno to było.
Istota tego czegoś polegała na tym, że można było dowolny rodzaj płatności (np. polskie) przypisać do danego kraju, to mnie interesowało.
Ale jak to działa - nie wiem. Na stronie tylko screeny obejrzałem.
Aha, pamiętam, że to był taki kombajn do VM jakiś, to była tylko jedna z funkcji i to w droższej wersji ale co jeszcze ten dodatek umiał - też nie pamiętam.
Nawet nie pamiętam czy to nie był po prostu cały VM z dołożonymi bajerami.
Cena mi się nie podobała, nie wiem nawet czy bardzo drogie to było czy miałem klienta z niskim budżetem.
W końcu zrobiłem na subdomenach.

damsaw
26-10-2012, 13:20
Metody płatności wybiera się na dany kraj od strony zaplecza VM :zagubiony:

souacz
27-10-2012, 05:20
Tak, ale tam pojawiały się dodatkowe opcje. Dla każdego zdefiniowanego kraju inne opcje.
Np. Dla Polski dotpay a dla UK bank transfer. I powiedzmy paypal dla obu.
Na screenach wyglądało to jak bardziej rozbudowany panel ustawień.

--- sent from Android mobile device