PDA

Zobacz pełną wersję : Brak stopki na frontowej stronie mimo jej aktywności w adminie



zaba600
23-10-2012, 12:16
Witam

Joomla 1.5.26 , serwis www.wybierzagd.com.pl

Mam problem w postaci braki stopki w serwisie na frontowej stronie ,mimo jej aktywności w adminie

Bardzo proszę o sugestię

Pozdrawiam

alex51
23-10-2012, 17:29
Pewnie rolę stopki spełnia wpis: © 2009 Wybierz AGD - poradnik,forum. Możliwe, że nie wskazałeś typowej dla stopki pozycji modułu - footer i stąd lokalizacja Twojej stopki zaraz pod główną treścią strony.

Karol99
23-10-2012, 17:51
Wygląda na to, że Twój szablon nie ma pozycji dla modułu umożliwiającej umieszczenie stopki.

Na stronie pod główną szpaltą widzę m.in napis "© 2009 Wybierz AGD - poradnik,forum", umieszczony w div-ie o nazwie footer. To zapewne jednak jest wstawione na sztywno w szablonie.

Jeśli chcesz dodać pozycję modułu - poszukaj na wiki, jest opisane jak to zrobić.

alex51
23-10-2012, 18:27
Wydaje mi się, że potrzebna pozycja modułu - footer jest przewidziana w pliku templateDetails.xml. Jeśli nie było nic zmienianego w pliku index.php szablonu massarbeit1.5, to stopka powinna się pokazywać we właściwym miejscu. Jednak podgląd pozycji modułów nie pokazuje pozycji footer, co daje podejrzenie innego sposobu osadzania stopki w tym szablonie.
PS.
Dla sprawdzenia pobrałem ten szablon i okazuje się, że ma on stopkę wpisaną "na sztywno" w pliku index.php bez zastosowania pozycji modułu, przewidzianego wprawdzie w pliku templateDetails.xml ale nie ujętego w index.php. Kod dla stopki jest następujący:


<div id="footer">
<span class="sitetitle">&copy; <?php echo JHTML::Date( 'now', '%Y' ); ?> <?php echo $mainframe->getCfg('sitename');?></span>
<span class="footer"><a href="http://www.vonfio.de">Joomla Template</a> by vonfio.de</span>
</div>
Gdybyś potrzebował zastąpić to rozwiązanie wykorzystaniem pozycji footer, to w miejscu w/w kodu mógłbyś wstawić kod osadzający pozycje footer:

<jdoc:include type="modules" name="footer" style="xhtml" />
Można byłoby wówczas stworzyć własną stopkę w postaci modułu z własnym kodem html i ustawić go w pozycji footer.

zaba600
23-10-2012, 21:40
Dzięki wszystko działa jak należy ,dziękuje za wnikliwość i cierpliwość do tego typu pytań ! :)
pozdrawiam