PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność - skojarzenie między artykułami K2



ALEKSIEJ78
26-10-2012, 02:21
Witajcie,

Mam takie pytanie - pozycję menu mogę skojarzyć w witrynie wielojęzycznej, lecz czy da się skojarzyć artykuł joomla lub z k2 w języku polskim który nie posiada pozycji menu z innym artykułem w języku angielskim?

Bo wszystko gra dopóki się podpina pod menu - wtedy łatwo można wszystko między sobą skojarzyć. W J1.5 w joomfish w sumie wszystko było skojarzone - ale tutaj nie wiem jak do tego dojść.

Pzdr

pawelSafiStudio
26-10-2012, 07:33
Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc skojarzyć?
Joomfish to komponent do tłumaczenia a w J! 2.5 masz wielojęzyczność co nie jest równoznaczne z tłumaczeniem. Po prostu tworzysz tak jakby dwie oddzielne witryny w dwóch językach na jednym systemie.
Stwórz sobie nowe menu w języku angielskim i podepnij nową kategorię lub artykuł K2 w wersji angielskiej.

ALEKSIEJ78
26-10-2012, 11:51
W menu masz taką pozycję w parametrach - skojarzone pozycję menu - które pozwalają połączyć między sobą zakładki by zmieniając język na stronie nie przeskakiwało do strony głównej, lecz pozostawało na danej podstronie, lecz w drugim języki. Wszystko jest ok, gdy jest to przypisane do menu - lecz po prostu tworząc same newsy bez podpinania pod menu nie można jakby skojarzyć danego artykułu - albo przynajmniej ja nie potrafię do tego dojść. Dlatego moje pytanie, czy po prostu za mało się wgłębiłem, czy jednak jest to nie możliwe i mogę sobie odpuścić :)

pawelSafiStudio
26-10-2012, 14:09
Niestety nie ma chyba takiej możliwości :/ Bynajmniej nigdy z tego nie korzystałem a w parametrach tego nie widzę.

ALEKSIEJ78
26-10-2012, 15:26
No przeszukałem większość wyników na angielskich, polskich i francuskich stronach i też nic tam nie było, szkoda - bo to w sumie niby nie tak ważna, lecz czasami może to być przydatna funkcja.

Cóż - pozostaję podpinanie pod menu jakieś niewidoczne :)