PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie domen na nową - "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny"



Vercyn
26-10-2012, 13:19
Witam,
Ostatnio do prowadzonej przeze mnie nowej strony przekierowane zostały przez zarządce serwera dwie poprzednie domeny. Twierdzi on, że ze swojej strony dopełnił wszystko, a wina w komunikacie "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny nazwastarejdomeny.pl" leży po mojej stronie - czytaj konfiguracji Joomli. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co i gdzie muszę ruszyć, aby to się zmieniło i przy każdym wchodzeniu przez stary adres nie wyskakiwało okienko z w/w komunikatem. Zaznaczam, że dzieje się to w przypadku obu przekierowanych starych domen na trzecią nową.

ALEKSIEJ78
26-10-2012, 16:00
Usuń wszystkie pliki z katalogów starych domen i stwórz tam jedynie plik .htaccess który będzie zawierać:


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena1.pl(.*) [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena2.pl/$1 [R=301,L]

domena2.pl to jest ta Twoja nowa - a domena1.pl to stara domeny którą przekierowujesz.

Vercyn
26-10-2012, 18:22
A jest inna możliwość niż ta, która korzysta z miejsca na starym serwerze? Już tłumaczę dlaczego - prowadzę stronę zespołu szkół, które wcześniej posiadały (przed połączeniem) dwie osobne strony na dwóch różnych serwerach z domenami wydzielonymi z zapasów serwera urzędu gminy. Po zamknięciu pojedynczych stron i utworzeniu nowej strony na niegminnym serwerze, wcześniej używane miejsce zostało w całości zwrócone gminie. Więc nie mam jak tam nawet się dostać i wrzucić zwykłego jednego pliku. Jedyne na czym moge operować to serwer nowej strony.

Gall Anonim
26-10-2012, 20:20
Możesz to zrobić na dowolnym serwerze - kwestia na jaki serwer będzie delegowana domena
Możesz je delegować na obecny serwer nawet do tego samego katalogu a przekierowanie mające na celu ujednolicenie domeny zrobić w tym właśnie katalogu. Wszak dostawcą domeny raczej nie była gmina.

Vercyn
26-10-2012, 20:44
Nawet jeżeli po starej stronie została mi tylko domena szkołapodstawowa.urządgminy.pl i gimnazjum.urządgminy.pl a wszystko ma być przekierowane na nową domenę zespolszkol.gminazary.pl ? Pierwsze dwie domeny były na serwerze gminy (na jej powierzchni serwerowej), trzecia (zespół szkół) ma tylko nazwę "urzadgminy" w domenie, a serwer jest zewnętrzny. Jak to wtedy zrobić?

Mam taki plik zrobić na tym nowym serwerze z tą nową domeną?

Vercyn
29-10-2012, 11:28
Ktoś coś może jeszcze podpowiedzieć?

ALEKSIEJ78
30-10-2012, 14:56
A czy posiadasz dostęp do tychże 2 subdomen gminy? Znaczy się czy możesz na nich coś działać, masz jakiś panel admina na który możesz się logować?

Bo generalnie z panelu admina również jest możliwość ustawiania permanentnego przekierowania 301 i nie trzeba grzebać wtedy w plikach na serwerze, bo domena nawet nie będzie kierowała do dawnego katalogu - ale musisz przynajmniej posiadać dane do konta tych domen.

Jeżeli nie posiadasz dostępu ani do domen, ani serwera pod które te domeny są podpięte - to nic tu się nie da zrobić.

Vercyn
30-10-2012, 18:59
Niestety żadnego dostępu do domen ani serweró już nie posiadam. To wszystko robił dostawca gminy, który poinformował mnie, że powierzchnia cała została zwrócona gminie, a wina w tym problemie leży po mojej stronie (czyt. joomli), a nie po ich stronie, bo wszystko zrobili jak trzeba.

Vercyn
01-11-2012, 18:43
Już sprawa rozwiązana. Dogadałem się wreszcie z zarządcą domen i serwerów gminnych i wrzucił tylko przekierowanie 301. Musiałem mu tylko wytłumaczyć co powinein zrobić i że to leży po jego stronie, a nie po mojej. Dzięki za porady.