PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja 1.5.8 do 1.5.26 a pakiet M17N



kmat
26-10-2012, 18:28
Witam!

Mam stronę pracującą na Joomli 1.5.8. Strona jest w 6 językach (polski, angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski i ukraiński), użyłem do tego rozszerzenia M17N. Ponieważ w nocy jakiś haker ją zaatakował więc dziś rano przywróciłem ją z kopii i postanowiłem w końcu wziąć się za aktualizację. Wiem, wiem, trzeba to było robić na bieżąco.

Ściągnąłem paczkę "Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip", wgrałem ją, strona ruszyła. Niestety menu przestało funkcjonować zgodnie z podziałem na języki, niezależnie od tego który wybiorę pojawiają się wszystkie artykuły we wszystkich wersjach językowych, nawet separatory z menu są w kilku kopiach. Wszystko wskazuje na niezgodność między M17N a nowszą wersją Joomli.

I tu pytanie - czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Z tego co wiem to M17N nie jest już rozwijane bo Joomla od wersji 2.5 już go nie potrzebuje. Czy jest jakiś sposób na udaną migrację?

palyga007
27-10-2012, 16:18
A czy sprawdziłeś wersję M17N? Być może komponent od wersji zainstalowanej, którą instalowałeś wraz z Joomla! 1.5.8 też uległ zmianom.

kmat
27-10-2012, 17:31
Dzięki, pomogło.

Prawdę mówiąc wcześniej też o tym myślałem, ale po pobieżnym przeglądzie wydawało mi się, że moja wersja M17n i ta najnowsza do ściągnięcia prawie się nie różnią. Po Twojej sugestii postanowiłem jednak sprawdzić to doświadczalnie. Zrobiłem upgrade Joomli do 1.5.26, potem upgrade M17n z 1.5.2 do 1.5.8 (a jednak to różne wersje:)), potem musiałem już tylko ponownie włączyć moduł selektora, bo przy aktualizacji Joomli został wyłączony.

Teraz będę przymierzał się do przejścia na 2.5.x

kmat
27-10-2012, 18:31
Żeby już całkowicie zakończyć temat to dodam, że po ściągnięciu jUpgrade udało mi się bezproblemowo kontynuować aktualizację strony i dojść do Joomli w wersji 2.5.7, wraz z działającą "wielojęzycznością" i menu zależnym od wybranego języka.