PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery Extended - brak zdjęć na stronie



wszelaki
26-10-2012, 18:55
Witam,

Mam serwis oparty na Joomla w wersji 2.5.7
Chciałem zrobić galerię zdjęć oparta na SIGE - Simple Image Gallery Extended
Rozszeżenie zainstalowało się poprawnie ale jak zrobiłem stronę z galerią i umieściłem w niej kod
{gallery}galeria1{/gallery} gdzie galeria1 to katalog z moimi zdjęciami to na stronie nie wyświetla się nic tylko strona jest dłuższa tak jakby komponent próbował wyświetlić zdjęcie i rezerwował sobie obszar na stronie. Nie ma żadnych komunikatów błędów.

Co to może być za problem? Spokał się ktoś może z takim objawem?

Pozdrawiam,

Daniel

wszelaki
31-10-2012, 09:14
Witam,

Zgodnie z zaleceniem zrobiłem upgrade joomli do wersji 2.5.7.

Niestety po tym update rozjechało mi sie menu górne na stronie (wydaje mi się że to moduł mod_submenu)
Niestety to nie ja zrobiłem pierwszą wersje tej joomli więc działam po omacku.

Co do galerii to zainstalowałem na zaktualizowanej wersji nowy moduł dedykowany do tej wersji ale to zachowuje się tak jaka w starej.


Pozdrawiam,

Daniel

Karol99
31-10-2012, 11:19
Podaj link do strony, bez tego to błądzenie po omacku

wszelaki
31-10-2012, 11:28
http://prokarton.wsoft.pl/

Karol99
31-10-2012, 11:59
SIGE: podaj link do podstrony, gdzie jest użyte, bo nie sposób znaleźć.

Menu: wygląda, jakby nie było w ogóle ostylowane... Jeśli działało i przestało - zainstaluj sobie lokalnie kopię sprzed aktualizacji i zobacz (używając np. Firebuga) skąd brały się style, których teraz brakuje.

wszelaki
31-10-2012, 12:09
SIGE: podaj link do podstrony, gdzie jest użyte, bo nie sposób znaleźć.
http://prokarton.wsoft.pl/pl/o-nas

Tam jest trochę tekstu a na dole znacznik:
{gallery}gal/gallery}

jak widać po dołożeniu znacznika galerii tekst główny też się nie wyświetla.

Karol99
31-10-2012, 12:25
Obejrzyj w edytorze w podglądzie kodu html - czy nie dołożyło Ci jakichś śmieci (np. span) w tym znaczniku, czy wszystkie znaczniki div, p itd są podomykane. Mam też nadzieję, że tam /gallery masz z domkniętym nawiasem {

Wydaje mi się, że masz więcej bałaganu na tej stronie: po co /pl/ w adresie, skoro strona jest tylko polskojęzyczna?...

wszelaki
31-10-2012, 12:40
Obejrzyj w edytorze w podglądzie kodu html - czy nie dołożyło Ci jakichś śmieci (np. span) w tym znaczniku, czy wszystkie znaczniki div, p itd są podomykane. Mam też nadzieję, że tam /gallery masz z domkniętym nawiasem {

Fakt miałem błąd: {gallery}gal{/gallery} - brakowało {

Teraz treść się wyświetla ale na dole gdzi miała być galeria jest tylko biała strona

Karol99
31-10-2012, 12:57
Obejrzyj stronę pod Firebugiem: we fragmencie z tą galerią masz
ul style="visibility:hidden;". Gdy to wyłączysz obrazki się pojawiają. Nigdzie nie ma natomiast odwołania do arkusza css dodawanego przez SIGE i ich ostylowanie jest ułomne. Nie bardzo wiem z jakiego powodu :(

Co masz w live_site w configuration.php? Jak masz pusto - wpisz adres strony, jak adres jest - spróbuj usunąć.

wszelaki
31-10-2012, 13:30
. Gdy to wyłączysz obrazki się pojawiają. Nigdzie nie ma natomiast odwołania do arkusza css dodawanego przez SIGE i ich ostylowanie jest ułomne. Nie bardzo wiem z jakiego powodu

Który plik zawiera ten styl?


. Co masz w live_site w configuration.php? Jak masz pusto - wpisz adres strony, jak adres jest - spróbuj usunąć.

mam tak public: $live_site = 'http://prokarton.wsoft.pl';
Zmiany nic nie dają.

Karol99
31-10-2012, 13:44
Arkusz stylów SIGE powinien być w /plugins/content/sige/plugin_sige/sige.css

Do linku w live_site dopisz / na końcu.

wszelaki
31-10-2012, 14:30
Dzieki za pomoc. Sytuacja opanowana.