PDA

Zobacz pełną wersję : Bumerang home.pl czyli JFolder::folder: Ścieżka... oraz problem z Media Menagerem



eastdesign
28-10-2012, 11:06
Witam serdecznie.

Powraca temat Joomla ! na serwerach home.pl, niestety, po Joomla Day niby miało się poprawić, ale u mnie tych efektów nie widać. Przejdźmy do sedna problemu.
Przeszukałem od wczoraj dość sporą część forum oraz zasobów internetu w poszukiwaniu rozwiązań mojego problemu, którym jest:

JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu: oraz problem z Media Menagerem, który posiada złą ścieżkę do obrazków nazwastrony.pl/images//images/nazwa.jpg


Proszę tutaj użytkowników o jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu.
Moje poczynania i próby nie wiele pomogły, a stosowałem:

1. ustawianie zmiennej $live_site na adres strony (obecnie jest ''), po ustawieniu adresu wszystko się sypie
2. modyfikację w pliku path.php - podmiana JPATH_ROOT na "/"
3. ustawienia w opcjach mediów są poprawne
4. wyłączenie prostych adresów generuje błądw pliku path.php

Joomla w wersji 1.7, przenoszona na serwer home.pl dzięki Akeeba (ok 2 miesiące temu).
Kontakt z pomocą home.pl kończy się na odsyłaniu na pomoc Joomla !

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

moje
28-10-2012, 11:23
A jaki adres stony podałeś w $live_site?

eastdesign
28-10-2012, 11:31
public $live_site = 'http://www.nazwastrony.com.pl/';

moje
28-10-2012, 11:37
A sprawdzałeś bez / na końu? No i czy masz odkomentowane "RewriteBase /" w .htaccess?

eastdesign
28-10-2012, 13:07
Sprawdziłem bez / na końcu, efekt ten sam, czyli przestaje działać w ogóle. Co do "RewriteBase /" było zakomentowane, odkomentowałem, niestety, dalej nic. Po odkomentowaniu jeszcze raz zmieniłem plik path.php (JPATH_ROOT na "/") i nic to nie dało.

Gall Anonim
28-10-2012, 17:20
Spróbuj
zmienić w konfiguracji domeny separację "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu"
Aby ustawić ten parametr należy zalogować się do Panelu Administracyjnego Home.pl
https://panel.home.pl
1. otworzyć z listy po lewej stronie zakładkę usługi
2. w przypadku domeny delegowanej z zewnątrz należy wybrać z listy usługę hostingową (powinien być przy niej plus) - na liście usług przypisanych do usługi hostingowej należy znaleźć właściwą domenę
3.wybieramy właściwą domenę i klikamy na konfigurację usługi (powinien pojawić się taki button przy nazwie domeny po kliknięciu na nią)
4. w górnym menu pojawi się wówczas button konfiguruj - klikamy (mniej więcej pozycja na ekranie = środek góra)
5. otworzy się wówczas panel konfiguracji - mniej więcej na środku jest część : Przekierowanie ruchu w domenie
i tutaj ustawiamy na: Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu
Dajemy na dole Zapisz ustawienia - i to by było na tyle.

Może to pomoże :-)

Praktycznie żadnych innych problemów w ostatnich instalacjach na home.pl nie odnotowałem