PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi 2 - pola w kategoriach i dodawanie rekordów



muki
14-01-2007, 09:09
Witam

Kilka dni temu zainstalowalem sobie SOBI2 RC 2.5.9. Baza, którą chcę zrobić bedzie posiadała wiele kategorii. Niestety modyfikując pola okazało się, że taki sam zestaw pól mam dostępny dla wszystkich kategorii. Czy jest więc możliwość, aby każda ze stworzonych kategorii dysponowała innym zestawem pól ?
No i druga sprawa to jak już chce dodać ogłoszenie z poziomu portalu to niestety nie moge go dodać do subkategorii. Tzn w okienku z wyborem kategorii pod polami do wypelnienia mam tylko kategorie nadrzedne a nie mam wlasciwych podkategorii w ktorej chcialbym, aby znalazlo sie dane ogloszenie.

Z gory dziekuje za podpowiedzi

pzdr
muki

neo_fox
17-01-2007, 22:29
Witam

Kilka dni temu zainstalowalem sobie SOBI2 RC 2.5.9. Baza, którą chcę zrobić bedzie posiadała wiele kategorii. Niestety modyfikując pola okazało się, że taki sam zestaw pól mam dostępny dla wszystkich kategorii. Czy jest więc możliwość, aby każda ze stworzonych kategorii dysponowała innym zestawem pól ?


Niestety nie ma. Możesz to ewentualnie rozwiązać poprzez sklonowanie SOBI
http://www.sigsiu.net/forum/index.php/topic,1510.0.html



No i druga sprawa to jak już chce dodać ogłoszenie z poziomu portalu to niestety nie moge go dodać do subkategorii. Tzn w okienku z wyborem kategorii pod polami do wypelnienia mam tylko kategorie nadrzedne a nie mam wlasciwych podkategorii w ktorej chcialbym, aby znalazlo sie dane ogloszenie.
Z gory dziekuje za podpowiedzi
pzdr
muki

Prawdopodobnie masz zainstalowane Joomla w podkatalogu.
Popatrz tutaj: Problems adding entries in subcategories / missing tree pictures (http://www.sigsiu.net/forum/index.php/topic,2233.0.html)

muki
18-01-2007, 14:07
Niestety nie ma. Możesz to ewentualnie rozwiązać poprzez sklonowanie SOBI
http://www.sigsiu.net/forum/index.php/topic,1510.0.html

Tak tez zrobilem i z tego co widze powinno mi to wystarczyc.
(dziwne tylko ze Trynity wczesniej mi napisala, ze ten sposob mi nie pomoze ...)

Prawdopodobnie masz zainstalowane Joomla w podkatalogu.
Popatrz tutaj: Problems adding entries in subcategories / missing tree pictures (http://www.sigsiu.net/forum/index.php/topic,2233.0.html)

Dokladnie tak mam (instalacja poprzez komponent w joomla). Nie za bardzo rozumiem tylko co Trinity miala na mysli piszac "with the attached one".

dzieki wielkie za pomoc
muki

neo_fox
18-01-2007, 14:30
Nie za bardzo rozumiem tylko co Trinity miala na mysli piszac "with the attached one".



W tym poście jest załącznik. Właśnie zauważyłem że jest widoczny tylko dla zarejstrowanych użytkowników :(

Jak znajdę trochę czasu to to zmienie. Jak Ci się spieszy to się po prostu zarejestruj na forum

Pozdrawiam
Radek

muki
18-01-2007, 14:44
Zajerestrowalem sie i pliczek mam. Niestety przegranie go do wskazanego katalogu nic nie pomoglo ... :(

pzdr
muki

muki
18-01-2007, 15:13
No troche pogrzebalem i pozmienialem zawartosc tego pliku (ciag znakow sobi2 na nowa nazwe) poniewaz mam dwa klony (obydwa maja inne nazwy) i w jednym ruszylo wiec jestem na dobrej drodze :)

p.s. czy spotkaliscie sie tez z problemami przy instalacji innych wersji jezykowych ? Obojetnie jakiej bym nie instalowal to mam komunikat:
Error: Could not parse XML file. Installation aborted.


jeszcze raz big thx
muki

neo_fox
18-01-2007, 19:58
p.s. czy spotkaliscie sie tez z problemami przy instalacji innych wersji jezykowych ? Obojetnie jakiej bym nie instalowal to mam komunikat:
Error: Could not parse XML file. Installation aborted.

Jak do tej pory tylko przy instalacji nowych plugin'ów.
Nie możesz zainstalować pakietu językowego ??

muki
19-01-2007, 08:18
Jak do tej pory tylko przy instalacji nowych plugin'ów.
Nie możesz zainstalować pakietu językowego ??

Tak. Probuje oczywiscie language menagerem z SOBI. Ciagle mam błąd który zacytowalem we wczesniejszym poscie.

pzdr
muki

neo_fox
19-01-2007, 08:57
W klonie czy w zwykłej instalacji?
Zobacz czy masz taki plik: /root/administrator/components/com_sobi2/includes/install/[nazwa pakietu]/[nazwa pakietu].xml

muki
23-01-2007, 18:49
W klonie czy w zwykłej instalacji?
Zobacz czy masz taki plik: /root/administrator/components/com_sobi2/includes/install/[nazwa pakietu]/[nazwa pakietu].xml

Wszystko w klonie. Po probie instalacji w katalogu install pojawia sie plik [nazwa pakietu].xml.
Probowalem instalowac zarowno oryginalny pakiet jak i zmieniajac wszystkie wpisy w plikach z SOBI2 na nowa nazwe klona i niestety nic to nie dalo. Objaw jest caly czas taki sam. Poprzednio probowalem go zainstalowac rowniez dla oryginalnej wersji SOBI2 i efekt byl identyczny.

pzdr
muki

robdk
24-01-2007, 12:54
Witam
Podepnę się pod ten wątek, bo chiałbym sie dowiedzieć o możliwości wykonania klonu SOBI2 2.5.9. Chodzi o to, że w podanym linku językiem obowiązujacym jest język niemiecki a ja mam z nim problem...
A może jednak jest możliwość ustawienia (nie przez klona) zablokowania niektórych ogłoszeń w ten sposób by były widoczne szczegóły tylko przez zalogowanych userów, przy czym nagłówki standardowo widoczne na stronie dla wszystkich (jeszcze lepiej, jak ta opcja była by włączana po wygaśnięciu ważności ogłoszenia).

muki
24-01-2007, 13:50
Witam
Podepnę się pod ten wątek, bo chiałbym sie dowiedzieć o możliwości wykonania klonu SOBI2 2.5.9. Chodzi o to, że w podanym linku językiem obowiązujacym jest język niemiecki a ja mam z nim problem...
A może jednak jest możliwość ustawienia (nie przez klona) zablokowania niektórych ogłoszeń w ten sposób by były widoczne szczegóły tylko przez zalogowanych userów, przy czym nagłówki standardowo widoczne na stronie dla wszystkich (jeszcze lepiej, jak ta opcja była by włączana po wygaśnięciu ważności ogłoszenia).

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem. Chcialbys sie dowiedziec w jaki sposob wykonac klona ?

Co do drugiej czesci pytania to w konfiguracji zakladka View configuration jest opcja: "Unregistered Users may view Details View" - mam angielska wersje jezykowa.

pzdr
muki

robdk
24-01-2007, 14:07
Dzięki za szybką odpowiedź.
Do drugiej części to wiem, o takiej możliwości, ale to sa opcje globalne i albo zablokuje wszystkie albo żadne, a interesowało by mnie tylko zablokowanie wybranych ogłoszeń np. którym skończył się abonament.
Zainstaluj sobie język polski, tylko trzeba poprawić plik XML (najlepiej sprawdzić go w IE) i ew. zmienić "&" na "and" i powinno sie ładnie zainstalować.
Co do pierwszego to własnie chciałem się dowiedzieć jak wykonać klona (gdzie były by właśnie ogłoszenia zablokowane, ale trzeba by było robić kopię bazy) ale info w języku "ojczystym" bo innego ciężko kapuję...

muki
24-01-2007, 14:27
Dzięki za szybką odpowiedź.
Do drugiej części to wiem, o takiej możliwości, ale to sa opcje globalne i albo zablokuje wszystkie albo żadne, a interesowało by mnie tylko zablokowanie wybranych ogłoszeń np. którym skończył się abonament.
Zainstaluj sobie język polski, tylko trzeba poprawić plik XML (najlepiej sprawdzić go w IE) i ew. zmienić "&" na "and" i powinno sie ładnie zainstalować.
Co do pierwszego to własnie chciałem się dowiedzieć jak wykonać klona (gdzie były by właśnie ogłoszenia zablokowane, ale trzeba by było robić kopię bazy) ale info w języku "ojczystym" bo innego ciężko kapuję...

No plik po zmianie nazw z sobi2 na sobi2[nazwaklona] wyglada tak:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<sobi2pracalang>
<language>polish</language>
<author>SOBI2PRACA Developer Team</author>
<creationDate>September 2006</creationDate>
<copyright>(C) 2006 Sigsiu.NET</copyright>
<license>http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL</license>
<authorEmail>info@sigsiu.net</authorEmail>
<authorUrl>www.Sigsiu.NET</authorUrl>
<version>1.0.0</version>
<files>
<front_file>polish.php</front_file>
<backend_file>admin.polish.php</backend_file>
<flag_img>polish.gif</flag_img>
</files>
<labels>
<label id="1" name="street">Ulica</label>
<label id="2" name="postcode">Kod Pocztowy</label>
<label id="3" name="city">Miasto</label>
<label id="4" name="county">Powiat</label>
<label id="5" name="federal_state">Województwo</label>
<label id="6" name="country">Państwo</label>
<label id="7" name="email">Email</label>
<label id="8" name="website">Strona Internetowa</label>
<label id="9" name="contact_person">Osoba Kontaktowa</label>
<label id="10" name="phone">Telefon</label>
<label id="11" name="fax">Fax</label>
<label id="12" name="hotline">Hotline</label>
<label id="13" name="description">Opis</label>
</labels>
</sobi2pracalang>

Co wedlug Ciebie powinienem w nim zmienic bo nie za bardzo widze co moglbym pozamieniac.

CO do sposobu zrobienia klona to musisz zrobic dwie rzeczy. Rozpakowac pakiet i we wszystkich plikach pozmieniac ciag znakow sobi2 na sobi2[nazwaklona] (ja uzylem softu PSPad). Pozniej zmienilem wszystkie nazwy plikow, ktore zawieraly ciag znakow sobi2 na sobi2[nazwaklona] (uzylem Total Commandera). Spakowalem pod nowa nazwa i juz moglem instalowac.

pzdr
muki

robdk
24-01-2007, 14:57
Co wedlug Ciebie powinienem w nim zmienic bo nie za bardzo widze co moglbym pozamieniac.



Co do wersji językowej to trzeba sprawdzić plik XML w Internet Eksplorerze czy prawidłowo wyświetla się cały. Jeśli tak to można instalować. Druga sprawa to jaką masz wersję bazy danych UTF-8 czy ISO (kodowanie znaków).
Gdy masz UTF to instalujesz wersję dla tego systemu oczywiście z menagera z SOBI. Jeśli już zainstaluje się dobrze, to musisz sprawdzić czy wyświetla dobrze polskie znaki na stronie. Jeśli były by problemy wtedy musisz zamienić plik polish.php i polish.admin.php z wersji ISO na serwerze.

Ja u siebie tak miałem, ale w adminie na razie zostały mi krzaczki... może się coś uda z tym zrobić, ale tu może zostać...
Powodzenia...

muki
24-01-2007, 15:07
Co do wersji językowej to trzeba sprawdzić plik XML w Internet Eksplorerze czy prawidłowo wyświetla się cały. Jeśli tak to można instalować. Druga sprawa to jaką masz wersję bazy danych UTF-8 czy ISO (kodowanie znaków).
Gdy masz UTF to instalujesz wersję dla tego systemu oczywiście z menagera z SOBI. Jeśli już zainstaluje się dobrze, to musisz sprawdzić czy wyświetla dobrze polskie znaki na stronie. Jeśli były by problemy wtedy musisz zamienić plik polish.php i polish.admin.php z wersji ISO na serwerze.

Ja u siebie tak miałem, ale w adminie na razie zostały mi krzaczki... może się coś uda z tym zrobić, ale tu może zostać...
Powodzenia...

No generalnie wyglada na to, ze plik jest ok. Co do kodowania to baza jest w UTF-8 i taka wersje pakietu mam zamiar docelowo zainstalowac jednak w ramach testow probowalem rowniez ISO. Jednak jak narazie fiasko :(

pzdr
muki

robdk
24-01-2007, 17:44
Zainstalować musisz pakiet UTF-8 gdyż ISO nie zainstalujesz bo baza nie puści, a dopiero jak na stronie właściwej będą krzaczki to musisz tylko podmienić pliki z instalki ISO a nie ją instalować...
Powodzenia...

robdk
24-01-2007, 20:02
No plik po zmianie nazw z sobi2 na sobi2[nazwaklona] wyglada tak:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<sobi2pracalang>
<language>polish</language>
<author>SOBI2PRACA Developer Team</author>
<creationDate>September 2006</creationDate>
<copyright>(C) 2006 Sigsiu.NET</copyright>
<license>http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL</license>
<authorEmail>info@sigsiu.net</authorEmail>
<authorUrl>www.Sigsiu.NET</authorUrl>
<version>1.0.0</version>
<files>
<front_file>polish.php</front_file>
<backend_file>admin.polish.php</backend_file>
<flag_img>polish.gif</flag_img>
</files>
<labels>
<label id="1" name="street">Ulica</label>
<label id="2" name="postcode">Kod Pocztowy</label>
<label id="3" name="city">Miasto</label>
<label id="4" name="county">Powiat</label>
<label id="5" name="federal_state">Województwo</label>
<label id="6" name="country">Państwo</label>
<label id="7" name="email">Email</label>
<label id="8" name="website">Strona Internetowa</label>
<label id="9" name="contact_person">Osoba Kontaktowa</label>
<label id="10" name="phone">Telefon</label>
<label id="11" name="fax">Fax</label>
<label id="12" name="hotline">Hotline</label>
<label id="13" name="description">Opis</label>
</labels>
</sobi2pracalang>


Ten plik to jest zamiennik XML standardowej instalacji? Taki okrojony, bez budowy nowej bazy danych, ustawień dla administratora itp.??

muki
25-01-2007, 08:21
Ten plik to jest zamiennik XML standardowej instalacji? Taki okrojony, bez budowy nowej bazy danych, ustawień dla administratora itp.??

To jest oryginalny plik ze zmienionymi tylko nazwami samej instalacji sobi (z sobi2 na sobi2praca). Tu masz link do oryginalu: http://www.sigsiu.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=38
Obojetnie jak bym nie kombinowal to mam caly czas ten sam blad czyli:
Error: Could not parse XML file. Installation aborted.

Tak jak by sciezki nie takie byly, czy jakis inny problem z odczytaniem pliku .....

pzdr
muki

robdk
25-01-2007, 09:03
Widzę, że źle zrozumiałem, bo myślałem, że to plik do wykonania klona całego SOBI2 a nie paczki językowej.
Co do tego błędu to prawdopodobnie coś jest nie tak w bazie danych. Gdzie masz postawiony serwer??
U mnie na active24 też miałem ten problem, ale administartorzy go poprawili bo Joomla wcale nie chciała chodzić, nie można było dodać w menu odnośnika do komponentu oraz były problemy z instalacją.
Zobaczę w domu (teraz jestem w pracy) jaki pakiet zapakowałem jaki językowy.

muki
25-01-2007, 09:30
Widzę, że źle zrozumiałem, bo myślałem, że to plik do wykonania klona całego SOBI2 a nie paczki językowej.
Co do tego błędu to prawdopodobnie coś jest nie tak w bazie danych. Gdzie masz postawiony serwer??
U mnie na active24 też miałem ten problem, ale administartorzy go poprawili bo Joomla wcale nie chciała chodzić, nie można było dodać w menu odnośnika do komponentu oraz były problemy z instalacją.
Zobaczę w domu (teraz jestem w pracy) jaki pakiet zapakowałem jaki językowy.

Postawilem to dla testow na laptopie. MySQL 4.1.
Czy przy Twoich problemach z instalacja innej werski jezykowej miales ten sam komunikat ?


pzdr
muki

robdk
25-01-2007, 10:03
Miałem problemy z wersją polską, ale się zainstalowało. Problemem były ustawienia bazy.
Moze spróbuj coś takiego:
Skopiuj pliki językowe na serwer i daj takie zapytania do bazy poprzez PHPAdmina:


UPDATE `jos_sobi2_config` SET `configKey` = 'language', `configValue` = 'polish', `sobi2Section` = 'frontpage', `description` = NULL WHERE CONVERT(`configKey` USING utf8) = 'language' AND CONVERT(`sobi2Section` USING utf8) = 'frontpage',


INSERT INTO jos_sobi2_language (langKey, langValue, description, sobi2Section, fieldid, sobi2Lang) VALUES ('email_on_approve_text', '', 'Your entry in {sobi} on {sitename} has been approved. \n {link_details}', 'emails', NULL, 'english'),
('field_city', 'Miasto', '', 'fields', 3, 'polish'),
('field_contact_person', 'Osoba Kontaktowa', '', 'fields', 9, 'polish'),
('field_country', 'Państwo', '', 'fields', 6, 'polish'),
('field_county', 'Powiat', '', 'fields', 4, 'polish'),
('field_description', 'Opis', '', 'fields', 13, 'polish'),
('field_email', 'Email', '', 'fields', 7, 'polish'),
('field_fax', 'Fax', '', 'fields', 11, 'polish'),
('field_federal_state', 'Wojew&oacute;dztwo:', '', 'fields', 5, 'polish'),
('field_phone', 'Telefon', '', 'fields', 10, 'polish'),
('field_postcode', 'Kod Pocztowy', '', 'fields', 2, 'polish'),
('field_street', 'Ulica', '', 'fields', 1, 'polish'),
('field_website', 'Strona Internetowa', 'Strona www', 'fields', 8, 'polish'),

Oczywiście musisz zmienić w nazwach tabeli SOBI2 na nazwę komponentu jaki nadałeś po klonie...
Brakuje tylko jednego wpisu dla hotline bo u siebie usunąłem ale to nic nie zmienia... Tyle znalazłem w bazie odnośnie języka..

bkolmasiak
08-06-2007, 16:19
Mam pytanie. Co zmienić aby dostęp do kategorii w SOBI2 zdefiniować jako publiczny a nie tylko dla zarejestrowanych użytkowników?
Pozdrawiam
Bogumił

neo_fox
08-06-2007, 16:40
nic.
Wręcz przeciwnie.

bkolmasiak
08-06-2007, 16:53
Dlaczego w takim razie w serwisie maintenance.pl nie mam dostępu z poziomu modułu (ale także z poziomu widoku komponentu) do podkategorii. Z góry dziękuję za pomoc.

bkolmasiak
08-06-2007, 16:56
Może trzeba coś zmienić w sobi2.php??

neo_fox
08-06-2007, 17:16
dlatego że prawdopodobnie masz gdzieś punkt menu, który wskazuje na SOBI2 i jest:
a) w koszu na śmieci
b) zaznaczony jako "tylko dla zarejestrowanych użytkowników"

lub coś w tym stylu

bkolmasiak
08-06-2007, 17:23
Pozdrawiam

przedspożyciem
10-11-2007, 00:12
MUKI. Wgrałem ten plik, ale niestety niczego nie poprawił, dalej nie można dodawać treści w podkategoriach, czy podzielisz się pomysłem, co należałoby jeszcze zmienić?

kabertus
25-11-2007, 01:07
Obojetnie jak bym nie kombinowal to mam caly czas ten sam blad czyli:
Error: Could not parse XML file. Installation aborted.

Tak jak by sciezki nie takie byly, czy jakis inny problem z odczytaniem pliku .....

pzdr
muki

mam ten sam problem z zainstalowaniem wersji językowej i plugin-gallery do klona SOBI2, jak temu zaradzić?