PDA

Zobacz pełną wersję : CSS modułu - zmiana



dragon79
29-10-2012, 20:07
Jeżeli jeden z dodatkowych modułów posiada własny plik z arkuszem css a ja chcę dokonać w tym pliku modyfikację (nie podoba mi się wygląd) to czy powienieniem robić to poprzez nadpisanie szablonem? jeżeli tak to jak dokładnie powienienem to zrobić. Chodzi o joomla 2.5.
Css modułu ma taką lokalizację: modules\mod_ga_articlesslideshow\assets\jstyle.css moje pytanie jak zrobić nadpisanie szablonem aby podmienić ten plik? czy powinienem utworzyć w swoim szablonie następującą lokalizację templates\mojszablon\html\modules\modules\mod_ga_a rticlesslideshow\assets\ i tam skopiować ten plik i go w tej lokalizacji modyfikować? Czy może tylko to należy zrobić przypisując odpowiednią klasę (przedrostek) dla modułu i przenieść kod cssa tego modułu do cssa swojego szablonu?

Pozdr! dzięki za z góry za pomoc

Dziudek
29-10-2012, 20:19
Z tego co mi wiadomo nadpisywane mogą być tylko pliki widoków modułów i komponentów - pliki CSS/JavaScript są z reguły wczytywane poprzez określenie adresu URL w metodzie addStylesheet/addScript klasy JDocument zatem raczej trzeba by zmienić ścieżkę do pliku CSS w samym module i dopiero utworzyć własny plik.

dragon79
29-10-2012, 20:52
dzięki. właśnie zacząłem szukać tego wpisu w pliku podłączającego ten css. Zmienię ten wpis i dam lokalizację do cssa w swoim szablonie gdzie będzie on zmodyfikowany. W sumie to można by było poprostu zmienić cssa dla tego modułu bezpośrednio w jego lokalizacji oryginalnej niemniej jednak jeżeli będę musiał go przeinstalować/uaktualnić itp. to jak zapomnę skopiować sobie tego cssa to niestety wszelkie zmiany w nim pójdą w "las" a tak będę miał go w swoim szablonie. Jakoś w sumie nie wygląda to profesjonalnie bo pomimo, że wgram sobie swój szablon to i tak będę musiał dokonać modyfikacji oryginalnego pliku modułu zmieniając w nim ścieżkę do pliku css w moim szablonie /z zgodnie z zasadami po to wymyślono nadpisywanie szablonem, żeby nie modyfikować oryginalnych plików/...ale jeżeli nie ma innego wyjścia to trudno -chyba, że komuś coś wpadnie do głowy to proszę o pomysły.

Dziudek
29-10-2012, 21:11
Żeby nie modyfikować plików modułu można ewentualnie stworzyć sobie plugin, który będzie bezpośrednio w buforze Joomla! podmieniał ścieżkę do kodu CSS modułu na inną. Wtedy nie trzeba będzie nadpisywać nic, no ale potrzeba prostego pluginu.